Matej Mitrovic'ten Beşiktaş ve İstanbul itirafı

Matej Mitrovic'ten Beşiktaş ve İstanbul itirafı

Club Brugge'e transfer olan Matej Mitrovic, eski takımı Beşiktaş ve İstanbul'daki günlerini anlattı.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ın bu transfer döneminde bonservisiyle Belçika temsilcisi Club Brugge'e sattığı Matej Mitrovic, röportajında İstanbul ve siyah-beyazlı takımdaki günlerini anlattı.

24 yaşındaki Hırvat oyuncu Beşiktaş'a transfer olma sürecini ve İstanbul'da yaşadığı 'çılgın' anları anlatırken, milli takımdaki ilk maçını da asla unutamayacağını dile getirdi.

İlk olarak Rijeka'da oynarken Beşiktaş'tan gelen teklifi anlatan Mitrovic, ''Rijeka'da iyi bir dönem geçiriyorduk. Beşiktaş'tan teklif geldiğinde 'Neden daha iyi bir takımda şansımı denemeyeyim?' diye düşündüm. Belki biraz erken oldu ama kararımı vermiştim. O sezon Rijeka Hırvatistan'da, ben de Türkiye'de şampiyonluk yaşadım'' ifadelerini kullandı.

İstanbul'daki hayatından da bahseden Hırvat oyuncu ''Kırsal bir yerde büyümüş biri için İstanbul çok hareketli. 15 milyon insanın yaşadığı bir yer. Nerdeyse Hırvatistan'ın 4 katı. Trafik tam bir kaos. Ama alışıyorsunuz. İstanbul büyük ve güzel bir şehir. Her zaman yapacak bir şeyler bulabiliyorsunuz. İstanbul'dan 5 takım mücadele ediyor, Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Kasımpaşa ve Başakşehir. Nereye giderseniz insanlar sizi tanıyor. Herkes maç öncesi ve sonrası fotoğraf çektirmek istiyor. Çok çılgınca'' dedi.Milli takımdaki ilk maçının sorulması üzerine ise Matej Mitrovic ''Milli takımdaki ilk maçında 2014 yılında Arjantin'e karşı sadece 6 dakika oynadım ama aslan unutmayacağım 6 dakika oldu. Kim Messi'ye karşı oynayacağını hayal eder ki?'' şeklinde konuştu.

Club Brugge, geçen sezonun ikinci yarısında Beşiktaş'tan kiraladığı Matej Mitrovic'in bonservisini bu yaz transfer dönemide almıştı. (Sporx)

Etiketler :