1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Mehmet Demirkol: "Ümraniye'de 1 değil 2 kupa konuşuluyor"
Mehmet Demirkol: "Ümraniye'de 1 değil 2 kupa konuşuluyor"

Mehmet Demirkol: "Ümraniye'de 1 değil 2 kupa konuşuluyor"

Mehmet Demirkol, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde konuşulan yeni hedefi yazdı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - UEFA’nın, sosyal medya hesabından Galatasaray maçı sonrası sorduğu, “UEFA’yı da alırlar mı?” sorusu aslında uzun zamandır Ümraniye’nin gündeminde.

Mehmet Demirkol, konuyla ilgili olarak Fanatik gazetesi için şunları kaleme almış:

Ligin kader haftasında Galatasaray’ı deplasmanda 1-0 yenen Beşiktaş, farkı ezeli rakiplerinden Aslan ile 10’a, Fenerbahçe’yle 12’ye kadar çıkartıp üst üste 2. şampiyonluk yolunda çok büyük bir avantaja ulaştı.

Taraftarına 23 yıl sonra üst üste 2 zafer armağan etmek için geri sayıma geçen Kartal’ın asıl hedefi ise sadece Vodafone Arena’da değil, Stockholm Friends Arena’da da kupayla tur atmak.

Başkan Fikret Orman’dan teknik direktör Şenol Güneş’e kadar Siyah-Beyazlılar’da herkes ciddi avantaja rağmen lig şampiyonluğu için bile kamuoyu önünde temkinli konuşuyor ve rehavet uyarıları yapıyor ama özel sohbetlerin tek konusu 1 değil 2 kupa!

Süper Lig’de farkı daha da açıp şampiyonluğu bir an önce garantilemenin hesaplarını yapan Beşiktaş’ın kurmayları, Avrupa Ligi’nde de çıtayı en yükseğe koydu.

Yani Beşiktaş’ın Galatasaray zaferini milyonlarca takipçisiyle paylaştıktan sonra ‘UEFA Kupası’nı da alabilirler mi?’ sorusunu sadece UEFA’nın sosyal medya hesapları değil, çok uzun süredir Siyah-Beyazlı futbolcular, teknik kadro ve yönetim de soruyor!

Yanıtı ise hep bir ağızdan şöyle veriyorlar: “Biz bu inanç ve disiplinle oynarsak, eşsiz taraftarımızla sonunu göremeyeceğimiz yol yok.”

Beşiktaş sadece bu senenin değil, önümüzdeki sezonun da en büyük şampiyonluk favorisi, tıpkı geçtiğimiz 2 yılda olduğu gibi. Bunun en önemli sebebi Şenol Güneş’in hemen her oyuncusuna uygulayabildiği performans maksimizasyonu. Ve tabii temel rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray’ın futbol vizyonsuzluğu.
 
Başakşehir’in önümüzdeki 12 hafta boyunca Vodafone Arena’da oynadığı oyunu oynayamaması durumunda Beşiktaş kupayı kaldırır. Avrupa Ligi içinse geçen seneki takımdan daha az şansı olduğunu düşünüyorum. Geçen seneye oranla daha dar bir hücum planı var. Bu kuşkusuz hiç şansı olmadığı anlamına gelmiyor. Hedefte tutmakta hiçbir sakınca yok.