Mehmet Ekşi: “Türkiye’nin en iyisi olacağız”

Mehmet Ekşi: “Türkiye’nin en iyisi olacağız”

Beşiktaş, Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu olarak göreve getirdiği Mehmet Ekşi için basın toplantısı düzenledi.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş, Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu olarak göreve getirdiği Mehmet Ekşi için basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Başkan Ahmet Nur Çebi, teknik direktör Sergen Yalçın, ve Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Ekşi konuştu. İşte basın toplantısındaki açıklamalar;

Ahmet Nur Çebi: "Kampanya başladığı andan beri, göreve geldiğimiz andan beri tamamen özümüze dönmemiz gerektiğini, dolayısıyla altyapımızın da artık önem arz ettiğini, Türk futbolunun da sıkıntılı bir dönemde olduğunu zaman zaman belirtiyorum."

"Türk futbolunda ekonomik sorun büyümeye devam ediyor. Bunun önüne geçmenin tek yolu altyapı. Bu artık bir zorunluluktur, başka çıkış yolu yoktur. Sayın Mehmet Ekşi ile yeni bir yola çıkıyoruz, altyapımızdan önemli gençler çıkarmamıza yardımcı olacaktır."

"İnşallah güzel şeyler paylaşırız. Altyapı yükselişimiz için çok önemli. Mehmet Hoca altyapıdan oyuncu yetiştirecek. Sergen Hoca kupalar kaldıracak."

''TÜRKİYE'NİN EN İYİSİ OLACAĞIZ''

Mehmet Ekşi: "Herkese hoşgeldin diyorum. Sayın Ahmet Nur Çebi ve sevgili Sergen Yalçın'ın davetiyle yeniden Beşiktaş'tayım. Tüm tecrübe ve birikimimi Beşiktaş'a vermeye hazırım. İnşallah Beşiktaş'ı en kısa sürede layık olduğu yere taşıyacağız."

"Daha önce bu görevde bulunan Necmettin Bey'e de teşekkür ediyorum. Çok değerli işler yapmışlar. Neden buradayım, Beşiktaş Bırakma Beni dedi, ben de bırakmam seni dedim ve buradayım. Neden buradayım ben gerçekten değerli bir teknik adamım."

"Yüz yılın altyapısını kuracağız diye de iddialı geldim buraya. Neden bu iddia? Başkanla daha önce Kartal Yuvası'nda bir toplantı yapmıştık. Üretmeden tüketerek hiçbir yere gidemeyeceğimiz aşikardır."

"Birçok ülkenin altyapılarını inceledim. Şimdiye kadar birçok eksiğimizi gördüm. Beşiktaş yönetimi, bizim projelerimize destek verecektir. Türkiye'nin en iyisi olacağız. Bu konuda hiçbir endişem yok."

"Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra 10 yıl TFF'de çalıştım. 20 kez UEFA'nın düzenlediği eğitimlere katıldım. Birçok ülkenin altyapısını inceledim. İddialı konuşacağım; Türkiye'nin en iyisi olacağız, bu konuda endişem yok. 1000 kişilik izleyeceği grubu oluşturacağız."

"Aşağıdan yukarıya giden yolu en iyi Sergen Yalçın ile Mehmet Ekşi biliyor. İkimiz de altyapıdan yetiştik ve ikimiz de değerli hocamız Serpil Hamdi Tüzün ile birlikte çalıştık. Biz burada müthiş oyuncular üreteceğiz."

"Altyapıdaki oyuncularımızda 5 konuda yeterlilik arayacağız ve ona göre onları eğiteceğiz. Bunlar; bilinçlenme, fiziksel yeterlilik, psikolojik yeterlilik, sosyal yeterlilik, iletişim becerisi ve yeterliliği.''

''BEŞİKTAŞ'TA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR''

Sergen Yalçın: "Beşiktaş'ta yeni bir dönem başlıyor. Mehmet Ekşi Hocamız camiada sembol olmuş, camiada herkesin saygı duyduğu karakterli bir insan."

"Onun burada çok önemli işler yapacağını biliyorum ve ona güveniyorum. Ufak ufak altyapıdan oyuncu çıkarmaya başladık. Ben iki oyuncu oynatarak fitili ateşledim, inşallah hocamız da bunun devamını getirir."

"Altyapıdan birçok oyuncu üretmiş bir camiayız. Son dönemde futboldaki bu maddi gücün çok yukarılara çıkması, sürekli dışarıdan milyon Euro ile oyuncu alalım durumu vardı. Kulübün düştüğü durum malum. Başkanımız tüm vaktini harcıyor. Hiçbir şey bir anda olmuyor."

"Altyapıdan 6-7 futbolcumuz A Takım'da. 'Genç oyunculara önem vermiyor' diye hala eleştiriliyorum. Bunlar benim için üzücü. Haftalarca 19 yaşındaki çocukları oynatan başka bir hoca var mı?"

Sergen Yalçın'ın, ''birçok konuda haksız eleştiriliyorum'' söylemine Ahmet Nur Çebi: ''Sergen Hocam, beni de eleştiriyorlar. Bunları boşverelim. Kupaları kaldırdığımızda hepsi susacak. Ben, kendimi savunmam ama sizi savunurum."

Mehmet Ekşi: "Batuhan Karadeniz ile ilgili açıklamalarım var; 'Beşiktaş ve A Milli Takım 10 yıl santrfor aramasın' dedim. Çok yetenekli bir oyuncuydu ama suçun yarısını ben de alıyorum. Elimizden geleni yaptık. Kendisiyle ve babasıyla defalarca konuştuk."

''GENÇLERLE OYNARIM AMA...''

Sergen Yalçın: "Gençlerle oynarım ama 6. hafta 3 beraberlik, 3 mağlubiyet aldığımda bana ne diyeceksiniz? 'Sen gençlerle oynuyorsun, helal olsun?' diyecek misiniz? Siz hangi ülkede yaşıyorsunuz, takımın kadrosunu biliyor musunuz? Bizde zaten şu an fazla genç var."

"Alt yapı demeyin, Serpil hoca (Serpil Hamdi Tüzün) çok kızardı. Özkaynak diyelim."

"Genç oyuncuları rahat bırakın. Eleştirmeyin. Sürekli, 'Neden oynamıyor?, Neden kadroda yok?' diye yazılıyor. Zamanı geldiğinde zaten oynatıyoruz. Bu kadar üstüne gitmeyin çocukların. 7 tane genç oyuncuyu aynı anda oynatamayız. Burası Beşiktaş."

"Haftalarca Caner Erkin kulübede oturdu, Rıdvan Yılmaz oynadı. Rıdvan önemli bir gelişim gösteriyor, büyük bir ihtimalle yurt dışına gider. Ersin Destanoğlu da öyle. Ajdin Hasic geçen sene tereddütlerimiz vardı ama inanılmaz gelişim gösterdi. Atakan Üner de iyi."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler