Mete Kalkavan: "Statta büyük uğultu vardı. Caner Erkin'in dediklerinin hiçbirini duymadım"

Mete Kalkavan: "Statta büyük uğultu vardı. Caner Erkin'in dediklerinin hiçbirini duymadım"

Karşılaşmanın ardından gözlemci ile sohbet eden hakem Mete Kalkavan'ın ise Caner'in söylediklerinden haberi olmadığı ortaya çıktı.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ın önceki gün Başakşehir'le oynadığı mücadelenin 87. dakikasında kendisine sart gösteren hakem Mete Kalkavan'a küfreden Caner Erkin'e ağır ceza yolda. Her ne kadar görüntülerden ceza verilmesi söz konusu olmasa da Caner'in dün akşam saatlerinde sosyal medya hesaplarından yaşananlarla ilgili bir özür mesajı yayınlaması TFF Hukuk Kurulu'nu harekete geçirdi. Bu açıklamayı bir itiraf olarak değerlendiren kurul, 29 yaşındaki sol beki sportmenliğe aykırı hareket (El kol hareketleri) ve hakaretten (küfür) PFDK'ya sevk etti.

KALKAVAN DUYMAMIŞ
Karşılaşmanın ardından gözlemci ile sohbet eden hakem Mete Kalkavan'ın ise Caner'in söylediklerinden haberi olmadığı ortaya çıktı. Kalkavan'ın "Statta büyük uğultu vardı. Caner'in dediklerinin hiçbirini duymadım. Bazı pozisyonlarda oyuncular da düdüğümün sesini duymadı" dediği öğrenildi.

EMRE BELÖZOĞLU TARİFESİ
Caner'in sosyal medyada yayınladığı özür mesajı sonrası disipline sevk edilmesi akıllara Emre Belözoğlu'nu getirdi. 2011-12'de Trabzonsporlu Zokora'ya sarf ettiği hakaretler ekranlara yansısa da rapora girmeyen Emre, bir yayına katılıp özür dilemişti. Emre'nin özrü 'itiraf' olarak görülüp 2 maç ceza verilmişti. (Habertürk)

Etiketler :