1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. TRANSFER

  4. Metin Albayrak'tan Yasin Öztekin açıklaması!
Metin Albayrak'tan Yasin Öztekin açıklaması!

Metin Albayrak'tan Yasin Öztekin açıklaması!

Beşiktaş'ın basın sözcüsü Metin Albayrak, transfer sürecine dair açıklamalarda bulundu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Metin Albayrak, TRT Spor'a yaptığı açıklamada Yasin Öztekin ve Vida'nın transferi konusuna değindi.

Galatasaray'ın serbest bıraktığı Yasin Öztekin ile ilgilendiklerini ancak oyuncu göndermeleri durumda alabileceklerini söyledi. İşte Albayrak'ın açıklamaları...

"O BÖLGEDE 5 İSMİMİZ VAR..."

"Yasin Öztekin şimdi şöyle söyleyeyim o mevkide arkadaşlarımız var. Babel, Quaresma, Töre, Orkan, Lens... Baktığımızda hem sol hem sağ tarafta şu an için söz konusu değil. Ayrılmalar olduğu zaman almak istediğimi arkadaşlar var. Olabilir tabii ki, olmayabilir de... Şu an için mevcudumuz bu..."

YASİN BEŞİKTAŞ İÇİN NE DEMİŞTİ?

Yasin Öztekin, Siyah-Beyazlı kulüple görüştüğünü söyledi. Önceki gece dünyaca ünlü şarkıcı Shakira'nın Vodafone Park'taki konserine gelen Yasin, çıkışta Haberütrk'e özel açıklamalarda bulundu. Galatasaray'dan artık koptuğunu söyleyen Yasin, "Beşiktaş ile daha önce görüştüm haber bekliyorum. Burada oynamayı istiyorum" dedi.

'BU STATTA OYNAMAYI İSTERİM'

Konsere gelen sporseverlerle de konuşan ve onların fotoğraf isteğini kırmayan Yasin, "Bu stat hakikaten çok güzel. Her futbolcu burada oynamayı ister. Umarım ben de oynarım. Benim açıdan sorun yok. Kulübün kararı önemli" ifadelerini kullandı. Yasin'in konser çıkışında Beşiktaş yazılı duvardan geçmesi de ilginç bir görüntü oluşturdu.

"VİDA İÇİN TEKLİFLER VAR"

Metin Albayrak adı sıkça transfer dedikodularında geçen Hırvat futbolcu Domagoj Vida'nın geleceğine dair önemli açıklamalarda bulunurken teklifler olduğunu söyledi.

Transferin sorulması üzerine Metin Albayrak, ''Vida'nın ülkesi için ve kendi adımıza mutluyuz. Beşiktaş için umut verici. Transferlerimizin başarılı olduğunu düşünüyorum. Herkesin kafasında bir futbol hayali var, hep mükemmeli istiyoruz. Vida'yı büyük takiplerle, büyük ısrarlarla bünyemize kazandırdık. Her futbolcu satılabilir, Beşiktaş'ın menfaati doğrultusunda. Altyapımızda hazır, bunun mühendisliği üzerine çalışıyoruz, teklifler var'' ifadelerini kullandı.

Albayrak ''Geleceğin Karakartalları'' projesinden de bahsetti ve ''Dünyada ilk defa ''Digital Socuting'' yaşattık. İstanbul'da imkanı olmayan kardeşlerimize imkan sağladık. Ben bu göreve 3 sen önce geldim. 3 senedir çalışıyorum. Kendimize orta ve uzun vadeli strateji yaptık. Şu an A takımla çalışan bir kardeşimiz var 2001'li Ersin Destanoğlu. Hedeflediğimiz kardeşlerimizden birini verdiğimiz için çok mutluyum'' dedi.

''3 KARDEŞİMİZ A TAKIM'A KATILACAK''

Projenin ilerleyen zamanlarında gençlerin A Takım'a dahil olacağını dile getiren Albayrak, ''Büyük aksilik olmazsa 3 kardeşimizi A Takıma katmayı düşünüyoruz. Sürdürülebilir başarıyı elde etmek için gerekli. Barcelona, Real Madrid gibi kulüplerin genlerinde de bu var. Bu kulübün DNA'sında da bu var. Altaypıyı da geliştirmeliyiz.'' dedi.

''HIRVATİSTAN, BELÇİKA GİBİ ÖRNEKLER VAR!''

Albayrak, altyapının öneminden bahsederken Hırvatistan ve Belçika altyapılarından bahsetti ve, ''Bizler, kendi kurumumuzu temsil ediyoruz ancak en yukarıdaki, şemsiyenin başındaki Türk futboludur. Biz kendi kurumumuzun da başarılı olmasını isteriz fakat önce ülkemizi isteriz. İzlanda, Belçika, Hırvatistan gibi örnekler var. Belçika'ya baktığımızda nufusü ne ki? Ama iyi bi strateji yaptılar ve başarılı oldular Başaranlar dünyanın öbür tarafından gelmediler, onlar da bizim gibi insanlar. Başarı hiç bir zaman tesadüf değildir. Çalışma va azim. Beşiktaş'ın geçmişine baktığımızda, büyük başarılarda bizim kendi yetiştirdiğimiz kişilerle başarmışız. Benim de en büyük hayalim Beşiktaş'ın altyapısını çağdaş bir akademi yapmak.'' ifadelerini kullandı. 

Önceki ve Sonraki Haberler