Murat Sancak: "Bunlar hep FETÖ'cülerin eseridir"

Murat Sancak: "Bunlar hep FETÖ'cülerin eseridir"

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, 1-1 sona eren Beşiktaş maçının ardından hakem Ali Şansalan ve VAR hakemine büyük tepki gösterdi. Futbolcular Samet Akaydın ve Yunus Akgün de hakem Şansalan'ı eleştirdi.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş ile 1-1 berabere kalan Adana Demirspor'da Başkan Murat Sancak  hakem Ali Şansalan'a sert tepki gösterdi.

Karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Murat Sancak, "Buradan federasyon başkanına, Merkez Hakem Kurulu Başkanına sözüm olsun. Bu hakem eyyamcının teki, maçı katletti, oyun oynatmadı, futbolcuları saha içerisinde tehdit etti. Futbolcuların itirazlarını bile tehdit ediyordu. Birinci golde hadi bizim futbolcumuz ayağına bastı, VAR'a gittin, peki bizim golde niye VAR'a gitmiyorsun? VAR'daki hakem de aynısı. Son golümüzde futbolcumuz önünü kesmiyor, ofsayt yok. Bunlar hazırlıklı gelmişler. Başkanım hakemlerin içindeki FETÖ'cüleri temizle. Bakın bunlar hep FETÖ'cülerin eseridir. Bugün az daha katliam olacaktı. Bütün taraftarı galeyana getirdi. Yeter artık. Hakemlere bu kadar destek veren bir adam olarak, taraftarın beni sürekli eleştirmesine rağmen hiçbir zaman hakemleri eleştirmedim. Ama artık yeter. Böyle eyyamcı hakemlerle bu lig bitmez. Herhalde birinci maçın intikamını aldılar. Bu hakem ilk haftaki Fenerbahçe maçını da yönetti. 1 penaltımız vardı. Maalesef bu hakem penaltıyı da vermedi. Yani bu 4 büyük fobisi nedir? Kimi korumaya çalışıyorsunuz. Yeter ama hakikaten yeter. Bana ceza verebilirsiniz. Geçmişte de 421 gün ceza verdiniz, beni terbiye etmek için ancak doğruları söylemekten hiçbir zaman kaçınmayacağım" dedi.