1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Mutlu son için 180 dakika"
"Mutlu son için 180 dakika"

"Mutlu son için 180 dakika"

Vatan Gazetesi Yazarı Ömer Güvenç, Beşiktaş-Kasımpaşa mücadelesini değerlendirdi

A+A-

Ajans Beşiktaş - İşte Ömer Güvenç'in Vatan Gazetesi için kaleme aldığı yazı;

GEÇEN hafta Bursa’dan 3 puanla dönen Beşiktaş dün de kendisine hep ters gelen Kasımpaşa’yı farklı yenerek adım adım şampiyonluğa koşmaya devam etti.
 
ŞÖYLE bir maça bakalım, Beşiktaş adeta 1-0 galip başladı. 2. dakikada gol geldi. Aboubakar-Oğuzhan ikilisi adeta vals yaparak, hani derler ya göstere göstere diye işte öyle bir gol attılar.
 
ANCAK Beşiktaşlılar daha bunun keyfini yaşamadan kalelerinde golü gördü. Yani hevesleri kursaklarında kaldı. Beşiktaş gibi bir takım taçtan gol yememeli arkadaş! Dün Beşiktaş’ın olmazsa olmaz futbolcularından Atiba yoktu. Onun yerine oynayan Tolgay çok çalışkan ve gayretliydi. Oğuzhan da başarılıydı ama ne olursa olsun Atibalı Beşiktaş bir başka oluyor.
 
ANCAK BU KADARI OLURDU
 
DÜN Beşiktaş’ta yokları oynayanlardan ikisi birer gol atan Babel ve Talisca’ydı. Golleri onlar attı ama Babel’in golünde Quaresma’nın inanılmaz ortası Talisca’nın golünde ise Aboubakar’ın mükemmel aşırtma asisti vardı. Hem Quaresma hem de Aboubakar asistleriyle Babel’i ve Talisca’yı yoktan var ettiler.
 
BEŞİKTAŞ’IN gerçek bildiğimiz göze hoş gelen futbolunu izleyemedik. Ama bu eksiklerini az da olsa affettirdiler atılan 4 golle. Artık Beşiktaş için mutlu sona 180 dakika kaldı. Kasımpaşa böylesine eksik bir kadroyla ancak bu kadarını yapabilirdi, daha fazlası olmazdı olmadı da.