Nihayet 3 puan

Beşiktaş 4 haftalık çöküşün ardından Alanyaspor'u deplasmanda yenerek nihayet 3 puanı aldı. Bu galibiyet, Galatasaray'ın da kaybetmesi ile daha da anlamlı bir hal kazandı. Zirve ile puan farkı 5'e düştü. En önemlisi de galibiyeti getiren gol Negredo'dan geldi. Hem gol atması hem de bu golün 3 puan getirmesi, Negredo'nun moralini bir hayli yukarıya çekecektir. Tabi artık daha fazla süre bulması da gerekiyor. Eminim Şenol Güneş de öyle düşünüyordur ve gerekeni yapacaktır.

Oyuna bakacak olursak, Beşiktaş yine pek bir şey üretemedi. Hala o istenilen oyunun uzağında. Atılan ilk gol harika ama sonra bir kere bile göbekten gelmeye çalışmadı takım. Alan kanada veriyor topu Quaresma orta açıyor, savunma indiriyor dönen topu Beşiktaş alıyor sonra tekrar aynısı. Bütün bir maç böyle geçti. Beşiktaş'ın buna bir çözüm bulması lazım, sahada ikinci bir oyun planı yok. Ancak atılan ilk gol ilerisi için biraz umut oldu diyebiliriz.

Oğuzhan'ın oyundan alınırken tepki göstermesi çok yanlıştı. Evet harika bir asist yaptın, yeteneklerini ortaya koyan bir asist ama sonra ne yaptın? Hiçbir şey. Beşiktaş'ın kaptanına bu kötü oyun yakışmıyor. Caner'e verilen ceza her ne kadar çok yanlış olsa da oyun olarak Beşiktaş'ı iyiye götürdüğü kesin. Adriano'nun sola, Gökhan'ın sağa dönüşü, biraz olsun geriden oyun kurma konusunda Beşiktaş'ı rahatlattı. Tabi Gökhan hala hazır değil ama Milli Takım arasında o da artık istenilen seviyeye çıkacaktır. Talisca bıraktığımız gibi. Gözle görünür bir düşüş içerisinde, bu maçta da sahada yürüdü. Sevdiği noktadan bir frikik yakaladı ama onda da barajı geçemedi. Talisca'nın toparlanacağına inanıyorum, özellikle ikinci yarıda çok iyi işler yapacak yine ama şu an 11'den kesilmesi gerekiyor.

Beşiktaş'ın önünde Monaco ve Göztepe maçları var. Şampiyonlar Ligi'nde tarih yazan takım, Monaco'yu burada da yenip gruptan çıkmayı artık garantileyecektir. Ardından Göztepe... Bence sezonun dönüm maçı olacak. Milli Takım arasına Beşiktaş'ın 3 puan ile girmesi her şeyi tamamen değiştirecektir takımda. Ligin gol kralı Jahovic yok, stoperlerinde eksiklik var. Zor bir deplasman ama Beşiktaş'ın kazanmaktan başka yolu yok. Zaten kazanmaya yetecek gücü de fazlasıyla var. İzmir'den 3 puan ile dönüldüğü taktirde, Beşiktaş devre arasına lider bile girebilir.

Önceki ve Sonraki Yazılar