1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "O forma ahlak gerektirir"
"O forma ahlak gerektirir"

"O forma ahlak gerektirir"

Arda Turan, Milli Takım uçağında gazeteci Bilal Meşe'ye saldırdı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Habertürk Gazetesi Yazarları, Arda Turan'ın Bilal Meşe'ye yaptığı saldırı ile ilgili görüşlerini paylaştılar. İşte Habertürk Gazetesi'nde yayınlanan o yazılar.

SERDAR ALİ ÇELİKLER: "Başkanı Yıldırım Demirören, hocası Fatih Terim, kalecisi Volkan Babacan, kaptanı Arda olan Milli Takım, benim milli takımım değildir. Ülkede benim gibi düşünen çok insan olduğunu zannediyorum. Ben de onların sesi olayım. Ne halleri varsa görsünler. Arda Turan, Milli Takım'ı bırakarak doğru iş yapmış ama, Fatih Terim'in de milli takım teknik direktörü olarak o koltukta bulunmaması lazım."

MERİÇ MÜLDÜR: "Gazetecilere saldırının hak görüldüğü futbol dünyasında, eylemi gerçekleştiren kişinin hem de Milli Takım'ın kaptanı olması Türk futbolunun ve Türkiye Futbol Federasyonun utancıdır. Milli Takım oyuncusu olmak zordur. Bir ülkeyi temsil etmek zordur. Bunun için şan-şöhret gerekmez, paranın hükmü yoktur. Bu uğurda ünlü olmanın esamesi okunmaz. O forma yeri geldiğinde susmayı ve haddini bilmeyi gerektirir, ahlak gerektirir. Sorumluluk ister, en önemlisi de adam olmak ister."

ATİLLA TÜRKER: "Arda için utanç verici bir olay. Bu utancı ömür boyu yaşayacak. Aklım bir türlü almıyor, nasıl saldırır, nasıl böyle sözleri söyler. Nasıl bir ruh haline girmişse artık, her türlü terbiyesizliği yapmış. Öyle ki, Bilal Meşe'yi çok yakından tanıdığım için biliyorum, Arda'ya her zaman sahip çıktı, hep destek verdi. Aralarından da su sızmazdı. Ama ne yazık ki, Arda, babası yaşındaki meslektaşımıza, dostumuza, duayen ağabeyimize bu terbiyesizliği yaptı. Neyse ki kadro dışı bırakıldı. Bir daha milli takıma alınır mı, sanmıyorum. Artık alınmaması gerekiyor. Ayıbın da, terbiyesizliğin de saygısızlığında bir ölçüsü var."