1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Oğuzhan faul pozisyonu hakkında konuştu
Oğuzhan faul pozisyonu hakkında konuştu

Oğuzhan faul pozisyonu hakkında konuştu

Oğuzhan Özyakup, Başakşehir maçı sonrası fikstür planlamasını eleştirdi, Başakşehir'in son dakikada sayılmayan golü hakkında da "Faul vardı" yorumunu yaptı.

A+A-

Beşiktaş'ın yıldız isimlerinden Oğuzhan Özyakup, Başakşehir maçının ardından Türkiye Futbol Federasyonu'nun fikstür planlamasını eleştirdi, son dakikalardaki pozisyonun ise kesinlikle faul olduğunu söyledi:

"Zor ve ağır bir maç geçirdik." diyerek Benfica maçının yorgunluğunun hala üzerlerinde olduğunu söyleyen Oğuzhan Özyakup, "Dinlenmek için arada 2 günümüz vardı. Şampiyonlar Ligi ve ligde oynuyorsanız her türlü hazır olmalısınız. İlk yarıda maça ağır başladık. Yorgunluğu üzerimizden atamadık. Benfica maçı gibi 2. yarı her şey bizim elimizdeydi. 1-1'i bulduk; ama 2. golü bulamadık. Çarşamba günündeki ağır maçtan sonra 1-1'lik sonuç güzel."

Son dakikalarda Mahmut'un ağları bulan şutundan önce kensidine yapılan müdahelede faul olup olmadığı şeklindeki soruyu "Kesinlikle faul var... Mahmut'a sordunuz mu? Onunla ilgili açıklayacak bir şey yok."  diye yanıtladı.

Fikstür planlaması konusunda TFF'ye sitem eden Oğuzhan Özyakup, "Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerimiz Benfica ve Napoli, Pazar, Pazartesi oynuyor. Biz Cumartesi oynadık. Çarşamba ağır bir maçtan çıktık. İster istemez yorgunluk oluyor. Şimdi hafta arası kupa maçı var. Gruptaki ilk maçımız. O maçı iyi bir şekilde geçirip Fenerbahçe'ye hazırlanacağız." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler