1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. Ş. LİGİ

  4. Oğuzhan'dan UEFA'ya açıklama
Oğuzhan'dan UEFA'ya açıklama

Oğuzhan'dan UEFA'ya açıklama

Beşiktaş'ın yıldız oyuncusu Oğuzhan Özyakup, Dinamo Kiev maçı öncesi UEFA'nın internet sitesine açıklamalarda bulundu.

A+A-

Beşiktaş’ın genç yıldızı Oğuzhan Özyakup, Dinamo Kiev maçı öncesi UEFA’nın sorularını yanıtladı. Başarılı futbolcu, kariyerinde çalıştığı 4 teknik direktörle ilgili açıklamalarda bulundu.

"ARSENAL BÜYÜK BİR KULÜP"

İngiliz ekibinde geçirdiği günlerle ilgili söze başlayan Oğuzhan Özyakup, "Arsenal’de son senemde neredeyse her gün A Takım ile birlikte çalışıyordum. Premier Lig’de ve Şampiyonlar Ligi’nde A Takım’ın kadrosuna girmeyi başardım. Arsenal büyük bir kulüp ve orada dünya yıldızları var. Yıldız oyuncuların nasıl çalıştıklarını gördüğümde ne yapmam gerektiğini anlıyordum. Arsene Wenger 20 yıldır o kulüpte ve her gün aynı hırsla idmanlara geliyordu. Bu bile onunla ilgili çok şeyi anlatıyor" ifadelerini kullandı.

"SAMET AYBABA YARDIMCI OLDU"

Siyah beyazlı ekipte çalıştığı ilk teknik direktör olan Samet Aybaba hakkında konuşan genç futbolcu, "Beşiktaş’ta ilk çalıştığım teknik direktör Samet Aybaba oldu. Bana her konuda çok yardımcı olmuştu. Saha dışında özel hayatımla ilgili de bana çok yardımları dokundu" dedi.

"SLAVEN BILIC ÇOK FARKLIYDI"

Slaven Bilic ile ilişkilerinin çok iyi olduğunu ifade eden Oğuzhan Özyakup, "Beşiktaş’ta geçirdiğim 2. ve 3. yıllarda hocamız Slaven Bilic oldu. Bilic diğer hocalara göre futbolculara çok sıcak davranan biriydi. Bize farklı şekilde özgüven aşılardı. Herkes onunla rahat bir şekilde konuşabiliyordu. Şaka anlayışı vardı" şeklinde konuştu.

"ŞENOL GÜNEŞ İLE GELİŞTİM"

Şenol Güneş’in gelmesiyle birlikte oyununu daha da geliştirdiğini söyleyen Oğuzhan Özyakup, "Şu anda Şenol Güneş ile çalışıyoruz. Onun gelişiyle birlikte performansımda ciddi bir artış oldu. Bana daha fazla güven verdi. Ben de çok sıkı çalıştım. Şenol Güneş hem oyunuma hem de kişiliğimin gelişmesine yardımcı oldu" dedi. (uefa.com)

Önceki ve Sonraki Haberler