1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Ömer Üründül: "Seyircisi ile bütünleşmiş Beşiktaş..."
Ömer Üründül: "Seyircisi ile bütünleşmiş Beşiktaş..."

Ömer Üründül: "Seyircisi ile bütünleşmiş Beşiktaş..."

Beşiktaş'ın 2-1 kazandığı Başakşehir karşılaşmasını Sabah Gazetesi spor yazarı Ömer Üründül değerlendirdi.

A+A-

Ajans Beşiktaş - İşte Ömer Üründül'ün bugün Sabah Gazetesi'nde yer alan köşe yazısı:

"Dün geceki kritik maç tahmin ettiğim gibi başladı. Seyircisi ile bütünleşmiş Beşiktaş ilk 15 dakika yüksek tempo ve etkili presle rakibinin üstüne gitti. Bu bölümde Başakşehir de alan savunması ile sakin biçimde karşılama görevini yapıyordu. 15. dakikadan sonra devre sonunda kornerden yediği beraberlik golüne kadar oyunu domine etti. Bilhassa Visca'nın kulvarı beklenenden de fazla işlerlik kazandı. Bunun da en önemli nedeni Şenol Güneş'in tercih hatasıydı. Visca'yı durdurmak için Medel'i sol bek olarak görevlendirmişti. Ama çok diri olmasına ve çok koşmasına rağmen Medel'in kanat savunucusu özelliği yetersiz kaldı. Başakşehir ilk yarıda çok pozisyon buldu ancak başarılı kurtarışlar yapan Karius'u 1 kez geçebildi. Devre sonunda da kornerden yedikleri golle soyunma odasına gittiler.
İkinci yarıya Şenol Güneş hatasını düzelterek başladı. Medel'i gerçek yeri orta sahaya aldı ve ilk yarının sonundaki golün de morali ile çok tempolu bir devre başlangıcı izledik ve de Burak'tan mükemmel bir gol. Belki son 20 dakika Başakşehir'in bir beraberlik şansı vardı ama bu da Abdullah Avcı'nın arka arkaya yaptığı büyük hamle hataları ile sıfırlandı. Avcı önce hazır olmayan Arda'yı İrfan Can'ın yerine sahaya sürdü, üstelik çağdışı bir orta saha kurgusu oluşturmak pahasına: Mossoro-Emre-Arda. Bir de hiç oynamayan Demba Ba'yı alınca takımının değil beraberliği bulmak pozisyon üretme şansını dahi bitirmiş oldu.
Başakşehir kalesine gelen bütün yüksek ortalara Beşiktaşlı futbolcular vurdu. Başakşehir'in kullandığı duran toplarda da yine Beşiktaşlı futbolcular hakimdi. Kısacası Epureanu'nun ne kadar önemli eksik olduğu ortaya çıktı."

Önceki ve Sonraki Haberler