Önce siyah, sonra beyaz!

Sezon başı yapılan transferlerle beraber herkes “rotasyonlu kadro” diye sevinirken bu akşam savunmanın iki bölgesinde “joker” lakaplı Necip ve Mehmet Topal’ın oynamak zorunda kalması herkesi düşündürmüştü. Buna bir de Sergen hocanın diğer bölgelere yaptığı rotasyonlar Antalya maçının zor olacağı aslında belliydi.

Maç başladığında dengeli bir oyun izlemeye başlasakta önce Necip’in sonrasında Mehmet Topal’ın sakatlığıyla Sergen hoca rotasyonun rotasyonunu yaparak Souza’yı stopere, Nsakala’yı sağ bek’e çekmesiyle hem savunma hem orta saha bölgesinde aksaklık başladı. Pjanic’in ileri bölgede Atiba’nın ise ön libero da tek kalması önceki maçlarda Beşiktaş’ın en güçlü olduğu bölge olan orta saha’nın kaybedilmesine sebep oldu. Değişikliklerden sonra savunma arkasına atılan ilk topta Antalya golü buldu. Üç dakika sonra duran topta yanlış adam paylaşımı sonucu fark ikiye çıktı. Tamamen dağılan Beşiktaş savunmasının son dakika yine hata yaptı ancak Mert bu sefer izin vermedi ve belki de maçın kırılma anıydı bu pozisyon.

Sergen Hoca’dan yerinde hamleler

Devre arasında soyunma odasında ne konuşuldu bilinmiyor ama ikinci yarıya takım daha istekli ve daha konsantre şekilde çıktı. Herkes Sergen hoca’nın oyuna müdahale etmesini bekledi sağolsun hoca da beklentileri boşa çıkarmayıp Ghezzal ve Larin hamlesi yaparak maçın kaderini değiştiren hoca değişikliklerin yanına birde Atiba’yı stopere, Josef’i tekrar ön libero’ya çekmesi takımı rahatlattı ve maçın dönmesinde büyük bir hamle yapmış oldu.

Yaşı küçük yüreği büyük Rıdvan

Oyuna girdikten sonra büyük mücadele veren Rıdvan’ın bugün gol atmasından daha önemlisi golden sonra topu kalenin içinden alıp orta sahaya “hadi hadi” diye bu maçın döneceğine inanması ve takıma da bunu inandırması hem örnek alınacak hemde gurur duyulacak bir hareketti.

Batman ve Sihirbaz geri döndü

Dortmund maçında birçok pozisyona girse de skora katkı sağlayamayan Batshuayi bugün Malatyaspor maçında olduğu gibi yine ön alanda yaptığı presle fırsatçılığını ve ustalığını sergileyerek takıma özgüveni tekrar verdi. Batman birde geçen sezonun sihirbazı Ghezzal’ın geri dönmesine vesile olan golünde hazırlayıcısı oldu. Özellikle savunmacıların farklı bölgelerde görev yapmalarına rağmen verdikleri mücadele herkese “Beşiktaş Bitti Demeden Bitmez !” sözünü hatırlattı.

Sefa Dinç

Önceki ve Sonraki Yazılar