Önder Karaveli: "Pjanic kadar hızlı düşünen bir oyuncuya az rastladım"

Önder Karaveli: "Pjanic kadar hızlı düşünen bir oyuncuya az rastladım"

Beşiktaş Teknik Direktörü Önder Karaveli, antrenörlüğü aşkla yapan bir insan olduğunu belirterek, elinde sihirli bir değnek olması durumunda Beşiktaş'ın dünyanın en büyük kulüp olmasını isteyeceğini kaydetti.

Ajans Beşiktaş - FIFA tarafından milli maçlar nedeniyle verilen arayı Antalya'da kamp yaparak değerlendiren Beşiktaş'ta teknik direktör Önder Karaveli ile Sportif Direktör Ceyhun Kazancı, otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Antalya'da takımla birlikte iyi çalışmalar yaptıklarını dile getiren Önder Karaveli, "İstanbul'da yaşanan olumsuz hava, saha çalışmalarımıza engel olacak duruma gelmişti. Sahadaki antrenmanlara çok ihtiyacımız vardı. Bugün takımla beraber 52'nci gün. Her günüm çok kıymetli olduğu için sayarak gidiyorum. Çok da hoşuma gidiyor. Çalışmak için çok fırsat bulamıyorduk. Üst üste maçlar oynanıyordu. Oyuncularımızı dinlendirmemiz gerekiyordu. Maç öncesi ve sonrası antrenmanlar çok fazla yoğun olamıyordu. Böyle bir süreci ilk defa yakaladık. Özellikle saha antrenmanlarına hem fiziksel açıdan hem de oynadığımız oyunla ilgili değişiklikler ve çalışmalar açısından çok ihtiyacımız vardı. Burada da o koşulları yakaladık. Umarım İstanbul'a döndüğümüzde maç periyodunda karşılığını almaya başlarız" dedi.

'BATSHUAYİ GERİ KALAN MAÇLARDA GOL SAYISINI ARTIRACAK'

 

Takımın forvet oyuncusu Michy Batshuayi hakkında gelen soru üzerine Karaveli, şöyle konuştu: "Biz oyun beklentimizin büyük karşılığını alıyoruz. Sadece oynadığı pozisyondan dolayı gol beklentisiyle ilgili tam anlamıyla geri dönüş olmuyor. Çok fazla gol pozisyonuna giriyor. Aslında bir forvetin bir maçta ortalama girdiği gol pozisyonundan daha fazla gol pozisyonuna giriyor. Bu da bizim adımıza sevindirici. Bir santrafor gol pozisyonuna giremezse gol atamaz. Bizim oyunumuz da demek ki doğru bir oyun ve onu fazlasıyla pozisyona sokuyoruz. Burada en son noktada artık vuruş kısmı kalıyor. Michy Batshuayi ile antrenmanlardan sonra gol vuruşu çalışmaları yapıyoruz. Ben inanıyorum ki Batshuayi, geri kalan maçlarda gol sayısını artıracaktır."

'SAHADA PJANİC KADAR HIZLI DÜŞÜNEN BİR OYUNCUYA AZ RASTLADIM'

Takımın yıldız orta saha oyuncusu Pjanic ile ilgili gelen soruya Önder Karaveli, "Çok özel bir futbolcu, çok da önemli bir karakter. Onunla olmak, onunla antrenmanda, onunla maçta olmak, onun Beşiktaş'ta olmasını görmek, seyretmek çok keyif verici. Yalnız Pjanic ile ilgili zaman zaman oyunu yavaşlattığına dair durumlar oluyor. Bunları duyuyoruz. Sahada Pjanic kadar hızlı düşünen bir oyuncuya ben az rastladım. Onun oyunu yavaşlattığını söylemek bana çok tuhaf geliyor. Pjanic sahanın neredeyse her pozisyon alışıyla her topu aldığında sahanın neredeyse tamamını görebilen, en doğru opsiyonu bulabilen, bazen biz onun hızına yetişemiyoruz. Pjanic'in oyunu yavaşlattığını hiç düşünmüyorum. Geriden oyunu başlatırken Pjanic'iniz varsa kullanırsınız. Çünkü her durumda topu alabilecek, takımı rahatlatabilecek ve doğru opsiyonu bulacak bir oyuncu" diye konuştu. Karaveli, oyuncularının Pjanic ile oynarken keyif aldığını söyledi.

'ANTRENÖRLÜĞÜ AŞKLA YAPAN BİR İNSANIM'

Kendisiyle ilgili tek bir planı olduğunu söyleyen Karaveli, "Ben futbol antrenörlüğünü aşkla yapan bir insanım. Çok severek yapan bir insanım. Futbol antrenörlüğü yapmaya devam edeceğim. Nerede olacağına dair bir fikrim yok. Çünkü günler o kadar değişken ki, yani bizim ülkemizde de dünyada da böyle. Çok değişken. Ben futbolun bir parçası olarak sahadaki antrenör parçası olarak hayatıma devam etmek istiyorum. Bugün Beşiktaş'ta belki yarın da Beşiktaş'ta diğer günlerde başka yerlerde, dünyanın her yerinde mesleğimi yapmak istiyorum. İşimi aşkla yapıyorum" dedi.

'BEŞİKTAŞ DÜNYANIN EN BÜYÜK KULÜBÜ OLSUN'

Elinde sihirli bir değnek olması halinde ne yapacağı sorusuna Karaveli, "Beşiktaş dünyanın en büyük kulübü olsun diye bir dokunuş yapabileceksem o değnekle Beşiktaş adına kullanırım" ifadelerini kullandı.

'HİÇ KORKMADIM HİÇ DE ÇEKİNMEDİM'

Her gün uyandığında Beşiktaş için ne yapacağını düşünerek güne başladığını söyleyen Önder Karaveli, "Bana bu sorumluluk verildiğinde benim için kıymetliydi. Türkiye'de çok fazla gerçekleşmeyen bir durumdu. Beşiktaş gibi büyük bir camia U19 teknik direktörüne güvenerek o görevi verdi. 3 günlüktü, ama 52 gün oldu. Bir gün de olsa, 3 gün de olsa bunun gururunu yaşadım. Hiç korkmadım hiç de çekinmedim" şeklinde konuştu.