Organize işler bunlar!

Ajans Beşiktaş - Bugünkü maçın sonucunu kesinlikle Ali Palabıyık ve Alper Ulusoy tayin ettiler.
Beşiktaş’ın ofsayt diye sayılamayan golü için VAR analizine bakın; rakibin dizi önde, ayrıca ofsayt çizgisi top Rosier’in ayağından çıktıktan sonra çizilmiş.

Hakem uzatmaları 5 dakika olarak belirlemişti. Ne oldu da 2 dakika daha üstüne koydu? Tek derdi Beşiktaş’a gol yedirmekti elbette!

Adanademirspor’un attığı üçüncü gol öncesinde pozisyon içinde üç ayrı faul ve elle oynama var var;

1) Rakip Montero’nun omuzlarına çıkıp, topa müdahalesini engelliyor

2) Arka direğe gelen topta rakip Rosier’i kaleye iterken bir yanda da Atiba’yı formasından çekerek topa müdahalesini engelliyor.

Bu pozisyonu seyretmeden gol kararı veren Ali Palabıyık ve VAR’daki Alper Ulusoy bu maça resmen katletmek için çıkmışlar. Bir yerlerden talimat almadan bu kadar rahat oyuna müdahale edemezler. Şimdi MHK göz boyamak için en fazla 2-3 maç dinlendirilir sonra yollarına devam ederler. Bu MHK olduğu sürece Beşiktaş’ın GS ve FB ile aradaki puan farkını açmasına müsaade etmezler.

SUSMA YÖNETİM!

Hakem Ali Palabıyık son üç sezondur Beşiktaş’ı resmen doğruyor. Son derece art niyetli bir adam. Bu adam için yapılacak şey, Beşiktaş, FB ve GS maçlarında verdikleri kararların videolarını çekip, UEFA ve FIFA’ya yollamak. En azından FIFA kokartını kaybeder, bu da diğer çakallara ders olur.

Bu işi kulüp yapamaz ama taraftar dernekleri pekala yapabilirler. Taraftar dernekleri artık çok daha etkili hamleler yaparak kulübünü desteklemek zorunda. Sadece şampiyonluk kutlamaları yaparak taraftar derneği olunmaz.

Beşiktaş’a karşı yapılan bu tür haksızlıklarda yöneticilerin sessizliğini anlayamıyorum. Sessimizi yükseltirsek hakemler daha fazla üstümüze gelirler, diyorlar. Peki sesinizi çıkartmadığınızda gelmiyorlar mı? Hem de güle oynaya üstümüze geliyorlar.

Örneğin Ali Palabıyık ve Alper Ulusoy’un ikisinin de tescilli Beşiktaş düşmanı olduğu aşikar. Bu hakemler atanır atanmaz, çıkın uyarın. Kaygı duyduğunuzu söyleyin. Bu şekilde keyfi hatalar yapmalarının önünü kesersiniz.

SAHANIN HALİ İÇLER ACISI

Sezon başından beri tekrarlıyoruz; bu sahada futbol oynatmak demek servet harcayarak transfer ettiğimiz oyuncuların sakatlanmasına göz yummak demektir. Bugün Ghezzal’in sakatlanması tamamen saha yüzündendi. Montero da sakat sakat tamamladı.

Futbolcuların ikinci yarıda oyundan düşmelerinin önemli bir nedeni de bu patates tarlası misali sahadır. Bu sahanın bakımını yapamamış olan profesyonel sorumluların derhal işten el çektirilmesi gerekir. Stadyumdan sorumlu yönetim kurulu üyesi arkadaşın da bu işe daha ciddi bakması gerekmektedir. Zira stadyumun ve sahanın yönetim kurulu nezdinde birinci sorumlusu odur.

SON SÖZ

1) Beşiktaş taraftarı Adanademirspor’u kardeş olarak görmeye devam etmemeli. O köprünün altından çok sular aktı. Artık o kulüp Ethem Sancak’ın.

2) Balotelli’yi de adam zannetmişiz. Ağlayarak sahayı terk ettiği günlerde Beşiktaş taraftarı taaa İstanbul’dan arka çıkmış, desteklemişti. Demek ki bu kadar irtifa kaybetmesinin haklı nedenleri varmış.

Önceki ve Sonraki Yazılar