Orkan Çınar: "Futbolu özlediğim için Adana Demirspor'a geldim"

Orkan Çınar: "Futbolu özlediğim için Adana Demirspor'a geldim"

Adana Demirspor'un yaz transfer döneminde Beşiktaş'tan kiralık olarak kadrosuna dahil ettiği Orkan Çınar, Radyospor'a konuştu.

Ajans Beşiktaş - Mavi Lacivertli takımı tercih sebebini anlatan Orkan, camiayı benimsediğini ifade etti. Orkan Çınar, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuştu.

Adana Demirspor'u tercih sebebini anlatarak sözlerine başlayan Orkan Çınar, "Benim en büyük tercih sebebimim; başımızda olan muhteşem başkanımız Murat Sancak sonrasında benimle çok ilgilenen değerli hocam Hakan Kutlu ve Adana Demirspor taraftarı. Futbolu özlediğim için Adana Demirspor'a geldim. Şimdiye kadar Adana Demirspor'da 4 maça çıktım deplasmandaki maçlarımızda bile iç saha coşkusunu hissettim. Adana Demirspor taraftarı, Beşiktaş taraftarı gibi inanılmaz bir atmosfer yaşıtıyorlar" dedi.

'Alışma sürecini atlattım'

Adana Demirspor'daki hedeflerinden bahseden Orkan, "Son maç bana çok iyi geldi. Futbolu takip edenler sık sık maç oynamadığımı biliyor. Ben bu sene takımıma fayda sağlamak için transfer oldum. Alışma sürecim oldu. O da şu anda bitti" ifadelerini kullandı.

'Güzel işlere imza atacağız'

Adana Demirspor'un takım yapısında bahseden 22 yaşındaki futbolcu, "Takımımız Süper Lig takımı gibi kuruldu. Bu ligi bilen tecrübeli isimlerimiz de var. Uyum süreci lazımdı ona rağmen kısa zamanda önemli başarı elde ettik diye düşünüyorum. Birbirimizi daha iyi tanıdığımızda güzel işlere imza atacağız" diye konuştu.

Kendisini sağ açık pozisyonunda rahat hissettiğini belirten Orkan Çınar, konuşmasına şu sözlerle son verdi:

"Adana Demirspor'da kendimi en iyi sağ açıkta rahat hissediyorum. Bu pozisyonda takımıma çok fazla katkı sağlayacağımı düşünüyorum. Futbolda her şey özgüvenle olur. Özgüvenim yerine geldi. Başkanımız, hocamız, arkadaşlarım ve taraftar sağ olun. Bana destek oldular. Eskişehirspor maçında kazanmak istiyoruz. Bir takımdan bir takıma kiralık gitmek zaman geçirmek değil. Ben bu büyük zaferde rol oynamak istiyorum. Ben bu takımı benimsedim. Sezon sonunda da sürece bakacağız. 1. Lig'i Süper Lig'den ayıran şöyle bir kalite farkı var. 1. Lig fizik gücü gerektiren bir lig, mücadele gücü yüksek bir lig. Genel anlamda 1. Lig'in Süper Lig'den çok bir farkı yok" (Ajansspor)

Etiketler :