1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Örnek bir futbolcu..."
"Örnek bir futbolcu..."

"Örnek bir futbolcu..."

Bilal Meşe, 3-2 skoruyla siyah-beyazlıların galip geldiği Beşiktaş-Adanaspor maçını değerlendirdi.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Milliyet gazetesi spor yazarı Bilal Meşe, bugünkü köşesinde maç hakkında şunları yazdı:

Bir derbiyi anımsıyoruz, bir de liderin Beşiktaş’ın dünkü maçına bakıyoruz... İkisi arasında futbol açısından dağlar kadar fark var! Adanaspor düştü-düşecek gün sayıyor! Buna karşın puan kapma adına varını-yoğunu ortaya koyuyor. İki kez geriye düşüyor, skoru eşitliyor, yani pes etmiyor, Kartal’a taş koyuyor. Skoru eşitliyor.

Ne var ki oynadığı takım Beşiktaş, yani hiç mi, hiç şansı yok! Dememiz o ki, Beşiktaş’ın oynadığı her maç keyif veriyor, tat alıyoruz, kazanma arzusu mu, anlatılmaz yaşamak gerekir. Özeti, ligin üzerinde futbol oynuyor Beşiktaş, alkışı da fazlasıyla hak ediyor. Bakmayın Kartal’ın tribünlere sıkıntılı anlar yaşattığına, onlar da bundan keyif alıyor!

Efendim, Güneş hocanın Adriano ve Quaresma’yı yedek çıkarmasına şaşırmadım, bizce de doğru karar. Lyon karşısında 120 dakika oynayan bir takımda bu tip revizyonlar doğaldır. Artı ikisini de hamle olarak kullandı, iyi de yaptı, galibiyet geldi. Haa diyeceksiniz ki, Gökhan Gönül oynamadı mı? Elbette oynadı, o biyonik adam, müthiş bir profesyonel, fırsat bulsa, iki maçı üst üstte oynayacak kadar örnek bir futbolcudur bizce.

Valla Talisca’ya helal olsun, Kartal’ı ofansa taşıdığı gibi, kritik gollere de imza atıyor, kaçırdıklarına kendisi de şaşırıyor olsun, artı işler yapıyor. Roni ve Gueye’nin attıkları gollere gelince, Fabri masum, orta sahanın verdiği açıklar, savunma bloğunda patlıyor! Roni’nin attığı golü Marcelo’ya yakıştıramadık! Atınç’ın katkısı fazla olmayınca, o da yalnız kalıyor!

İşin özeti, Kartal tam gaz gidiyor, tribünlenden ‘şampiyon’ sesi yükseliyor. En yakın rakibi Başakşehir’le puan farkını yediye çıkardı Beşiktaş...Bu saatten sonra şampiyonluğu kaçırması ancak mucizelere bağlı. Eee futbol bu, öyle işinizi sakata bırakmayacaksınız, oyundan düşmeyeceksiniz, ayağınızı yere sağlam basacaksınız arkadaş. Yani puan avantajını geçici bir süre rafa kaldıracaksınız. Neden mi? Dünkü beş gollü maç buna en büyük örnektir, bilesiniz! Bir de Tosic’in attığı galibiyet golünün anlamı çok büyüktür bizce, biraz daha ileriye gidersek şampiyonluğun mihenk taşlarından birisine en büyük adaydır.

Orta hakem Halil Umut Meler kokartını yeni taktı hayırlı, uğurlu olsun. Valla ufak - tefek hataları yok değil, ancak topu oyunda tutma adına öyle trafik polisi gibi zırt-pırt düdükler çalmaktan uzak kaldı, gelecek adına umut verdi, kartlarını da taviz vermeden kullandı, bravo...