Osmanlı sonrası Sivas olmasın

Beşiktaş, Süper Lig seviyesinin altında olan Karabükspor karşısında beklenildiği gibi zorlanmadan, farklı bir galibiyet elde etti. 90 dakika boyunca oyunun hakimi olan, tempoyu kendisi ayarlayan Beşiktaş, rakibini neredeyse ceza sahasına dahi sokmadan mücadeleyi rahat bir şekilde kazandı ve puanını 40 yaptı. Bursaspor deplasmanında kaybedilen 2 puan, zorlu fikstür öncesinde tolere edildi.

Şimdi ise Beşiktaş'ın işi çok daha zorlaşacak. Konyaspor deplasmanı ile başlayacak ölümcül fikstür, Kartal'ın sezonu nerede bitireceğini bizlere büyük ölçüde gösterecek. Bu zorlu dönemde özellikle oynanacak olan iki Fenerbahçe maçını da düşünürsek, sinirlerin de fazlaca gerileceği ortada. Beşiktaş, bu 1 aylık maratonu ligde en az hasarla geçtiği taktirde, şampiyonluk için yeniden konuşulmaya başlanır.

Bayern'i düşünme, lige konsantre ol

Beşiktaş'ın bu dönemde yapması gereken öncelik ligi 1. plana koymak olmalı. Bayern Münih'i elemek her ne kadar büyük ses getirecek olsa da, seneye Şampiyonlar Ligi arenasında olabilmek için ligi en kötü 2. sırada bitirmek gerekiyor. Beşiktaş'ın bu sebeple önceliği lige vermesi kendileri için daha mantıklı olacağı düşüncesindeyim. İçersinde bulunduğumuz ligde hiçbir takımın kadro kalitesi Beşiktaş'tan iyi değil. Beşiktaşlı oyuncuların ve teknik ekibin kendine yakışanı yapması ve bu kaliteli kadroyu sezon sonu şampiyonluğa ulaştırması gerekiyor.

Aman dikkat, Osmanlı sonrası Sivas olmasın!

Takımın alınan 5-0'lık Karabükspor galibiyetinin güvenine kapılması yanlış olur. Cuma akşamı oynanacak Konyaspor maçı ciddi anlamda zor geçecektir. Ligde kalma savaşı veren Konya, evinde Beşiktaş'ı yenmek için her şeyi yapacaktır. Beşiktaşlı oyuncuların bunun bilincinde olması ve Karabük karşısında alınan galibiyete güvenerek, Konya karşısına çıkmaması gerekiyor. Yoksa, ligin ilk yarısındaki Sivasspor deplasmanı gibi olabilir her şey.

Bu saatten sonra her şey Beşiktaş'ın elinde. Takım, şampiyon olup olmamaya kendisi karar verecek. Sıkıntılı 1 aylık süreci ligde minimum kayıpla atlatması halinde Beşiktaş, yeniden şampiyonluğun 1 numaralı adayı halina gelir. Taraftarların da bu dönemde yıkıcı değil, yapıcı olması, takımın itici gücü olması gerekiyor. Tekrar söylüyorum, kağıt üzerinde Beşiktaş'ın bu ligde rakibi yok.

Önceki ve Sonraki Yazılar