1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. ÖZEL HABER

  4. ÖZEL HABER | Ali Aydın'ın gözünden Napoli
ÖZEL HABER | Ali Aydın'ın gözünden Napoli

ÖZEL HABER | Ali Aydın'ın gözünden Napoli

Ajans Beşiktaş 3 soru sordu; Sözcü Gazetesi'nin usta Beşiktaş muhabiri Ali Aydın, Napoli-Beşiktaş maçından beklentilerini anlattı.

A+A-

1-Galibiyet için ne yapmak gerekir?

Beşiktaş'ın galibiyet için yapması gereken en önemli şey konsantrasyonunu tam olarak sahaya yansıtması. Tabi 8 sezon sonra yeniden Şampiyonlar Ligi'nde oynamak o kadar kolay değil. Beşiktaş'ın en büyük artısı hocası. Beşiktaş ligde ortaya koyduğu özguveni ve oyun anlayışını Napoli maçında sahaya yansıtması halinde galip gelmemesi içim bir neden olmaz. Uzun lafın kısası Beşiktaş kora kor oynarsa galibiyet neden olmasın.

2-Mağlubiyet her şeyin sonu olur mu?

Bazen mağlup olursanız çok şey kazanırsınız. Bazen mağlup olursanız çok şey kaybedersiniz. Beşiktaş'ın Napoli'den puansız dönmesi herşeyin bittiği anlamına gelmez. Vodafone Arena'da oynanmamış iki maç var. Bu da alınması muhtemel 6 puan var demek. Hali hazırda elde 2 puan var o yüzden enseyi karartmamak lazım. Şenol hoca bütün olasılıkları düşünmüştür. Olası mağlubiyet bir son olmaz.

3-Cenk mi, Aboubakar mı?

Aboubakar geldiği günden bu yana beklentileri bir türlü karşılayamadı. Artık sorun neyse bunu kendisi çözmeli. Herkes ona yardımcı oluyor. Cenk ise bildiğimiz gibi çok kritik anlarda sahneye çıkıp takımın en önemli silahı olduğunu gösterdi. Napoli maçında Şenol hoca kimi oynatır, ne düşünür bilmem ama. Ben şu an için Cenk Tosun'un Aboubakar'dan önde olduğunu düşünüyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler