1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. ÖZEL HABER

  4. ÖZEL HABER | Beşiktaş yapar, G.Saray takip eder!
ÖZEL HABER | Beşiktaş yapar, G.Saray takip eder!

ÖZEL HABER | Beşiktaş yapar, G.Saray takip eder!

Türk futboluna yön veren Beşiktaş'ın çoktan kullanmaya başladığı hibrit çim teknolojisi G.Saray'ın ise kasasını zorladı.

A+A-

Vodafone Arena ile stat teknolojisi ve stadyum altyapısı ile ezeli rakipleriyle arayı açan Beşiktaş, dünya ölçeğindeki girişimleri ile Türk sporuna yön veriyor.

Beşiktaş'ın "hibrit çim" olarak adlandırılan çim sistemini kullanmasından sonra Türkiye'de adeta hibrit çim modası başlamış, rakip takımlar da statlarını hibrit çimle donatma yarışına girmişti.

Yaz başında Rize Didi Stadyumu'nda uygulanan hibrit çim Trabzonspor için yapılan Akyazı Stadı'nda da uygulanacağı öğrenilmişti. Son hibrit çim haberi ise Samsun'dan gelmiş, "Yeni 19 Mayıs Stadyumu" için "hibrit çim" kararı alınmıştı.

Beşiktaş'ın ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe ise bu süreçte hibrit çime mesafeli kalmayı tercih etmişti. Ancak gerçeğin öyle olmadığı ortaya çıktı!

Edinilen bilgiye göre Galatasaray da Beşiktaş'tan gördüğü ve büyük avantajlar sağlayan hibrit çim sisteminin çalışmalarına başlamış durumda. Beşiktaş'ın çim sistemini yapan şirketle görüşen Galatasaray, bu sezon başı için firmayla anlaşma sağladı.

Ancak maliyetinin çok yüksek gelmesi üzerine G.Saray yönetimi hibrit çim işinin bir sonraki sezonun sonunda yapılmasını istedi. Bu durumda sarı-kırmızılı futbolcular ve Telekom Arena ancak 2 yıl sonra bu teknoloji ile tanışmış olabilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler