ÖZEL RÖPORTAJ | "Geç kalınmış ve çelişkili bir açıklama"

ÖZEL RÖPORTAJ | "Geç kalınmış ve çelişkili bir açıklama"

Kartal Yiğit, Caner Erkin'in sakatlığının perde arkasıyla ilgili bugün kulüpten yapılan açıklamayı yorumladı.

Habertürk gazetesi Beşiktaş muhabiri Kartal Yiğit, Caner'in sakatlığı konusundaki sorularımızı yanıtladı:

-Milli takıma gitmesi doğru muydu? Sizce şanssız bir sakatlık mı, değilse sorumluluk kimde?

Sakatsa zaten göndermemeleri lazımdı. Bugün açıklama yapıldı, bana göre geç kalınmış bir açıklama. Eğer böyle bir problemi varsa niye daha önceden bildirilmedi? Sıkıntısı olan bir oyuncunun milli takıma gitmesi zaten yanlış. Nasıl Fenerbahçe o dönem Hasan Ali'yi yollamadıysa Beşiktaş da Caner'i yollamayabilirdi. Ben o yüzden açıkcası tutarsızlık görüyorum. Madem tedavi olması gereken bir oyuncu vardı, onu raporlarıyla yollardınız, Milli Takım'a da söylerdiniz. Milli Takım'dan da affını isterdi. O yüzden bana çelişkili bir açıklama geldi. Tabiki, eğer gönderilmesi bile orada Milli Takım'ın da bir kusuru olabilir. Böyle bir oyuncuya iyice bakılıp, EMAR gibi tetkinler yapıldıktan sonra sakatlığı olup olmadığını öğrenebilirlerdi. Orada da bir sıkıntı olabilir. Ama dediğim gibi Beşiktaş baştan göndermeyecekti Caner'i milli takıma. Eğer problemi varsa tabi. Ayrıca kimse milli görevden zaten kaçmaz. Ama oyuncunun bir sıkıntısı varsa da göndermeyecekti.

-Caner'in yerinde kim oynar?

Elde bakıldığı zaman ilk tercih Adriano gözüküyor. Sonra Tosic. Ama ben Şenol Hoca'nın bu Marcelo-Tosic ikilisini ve o kurguyu bozacağını zannetmiyorum. O yüzden Adriano'yu zaman zaman Olcay'ı oynatacaktır. Önlü-arkalı Adriano-Olcay olabilir. Tam tersi de olabilir. Quaresma solda olur, Adriano arkada olur. Şu an Adriano gözüküyor ilk tercih olarak. Beck de oynayabilir, daha önce solda oynamış bir futbolcu. Bu zayıf bir ihtimal. İlk tercih Adriano, başka tercih gözükmüyor.

-Devre arası sol bek transferi yapılır mı?

Bence yapılmaz. Çok da böyle bir arayış olduğunu düşünmüyorum. Beşiktaş yönetimi, gerek mali anlamda, gerekse Caner'i manevi anlamda yıpratmaması için ben pek sol tarafa yani savunmanın soluna takviye yapacaklarını zannetmiyorum. Ama kanatlara olabilir. Sol beke yapacaklarını zannetmiyorum.

Etiketler :