Özgür ruhlu hücumcu

Özgür ruhlu hücumcu

Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın yeni transferi Douglas ile ilgili bir yazı yazdı

Ajans Beşiktaş - Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, bugünkü yazısında Beşiktaş'ın yeni transferi Douglas'ı ele aldı. İşte Demirkol'un bugünkü yazısı;

Douglas net bir sağ bek değil. Onu sağ kanat oyuncusu olarak tanımlamak daha doğru. Oyun kurulumunda ve hücumdaki etkisi onu ligin en iyilerinden biri yaptı. Robinho ile mükemmel anlaştı. Onun Başakşehir performansına baktığımızda eşit ortakla olduklarını söylemek de mümkün. Dokunduğu pozisyonlardaki yetenekli oyuncuların performansını yükseltmesini de bekleyebiliriz. Burada soru işareti onun biraz fazla özgür ruhlu olması... Avcı’nın oyununa ne kadar uyacağı, ona biçilen role ikna olup olmayacağı. Ya da daha doğru bir yaklaşımla onun özelliklerine göre bir senaryo yazıp yazılamayacağı önemli.

VAAT ETTİKLERİ YÜKSEK

Sağ iç de dahil olmak üzere bütün koridorda iş yapabilir. Bu anlamda doğru senaryoda çok tehlikeli bir yağa dönüşebilir. Boyd gibi Douglas transferinin de vaat ettikleri yüksek. Beşiktaş dar bütçelerle yapılabilecek en iyi işlerden ikisini yaptı. 28 yaşında skora etki eden bir Brezilyalı sağ bekten 2 yıl yararlanıp, sonra Doğu liglerine karla satmak mümkün olabilir.

Etiketler :