ÖzGÜVEN’li Beşiktaş

Ajans Beşiktaş - Milli ara öncesi son kritik maçını oynayan Beşiktaş, dün yine eksiklerine rağmen Güven’in muhteşem golleriyle maçı kazanarak milli araya girerken büyük moral oldu. Sergen hoca dün akşam sakat oyuncuların dönmesine rağmen riske girmeyip Ajax maçında olduğu gibi yine gençlerden kurulu bir kadro sahaya çıkardı. Dün akşam da bu şansı yine en iyi şekilde değerlendiren gençler hocalarına "forma için biz de hazırız” mesajı verdi. Son 2 maçta savunma anlamında sıkıntı yaşadıktan sonra, Vida-Serdar ikilisinin tiplerinin benzerliği kadar oyun stillerinin de benzerliği sayesinde ilk haftalarda olduğu gibi rakibe fazla pozisyon verdirmeyen bir Beşiktaş izledik. Ön tarafta Pjanic ve Alex’in yokluğunda Maestro görevine geri dönen Oğuzhan’ın her maç üstüne koyarak performansını arttırmasının yanında Güven’in müthiş golü öncesi Rosier’e 10 futbolcu arasından attığı pas, en az gol kadar güzeldi. Böyle zorlu bir süreçte Oğuzhan’ın geri dönüşü ve Ersin, Rıdvan, Serdar ve Güven’in takıma tamamen uyum sağlaması, tecrübe kazanması dünkü 3 puan kadar önemliydi. Sezon başından beri oynanan 10 maçta 90 dakika forma giyen tek isim olan Josef’in son dakikalarda yere yığılmasından bile “her şeye rağmen yüreğiyle oynayan bir takım” dedirten Sergen hoca ve öğrencilerine büyük saygı duyulması gerekiyor.

“Uğursuz” Hakemler 

Hakem Yaşar Kemal’in “Uğursuz ve Yanlı” maç yönetimine rağmen böyle önemli bir maçtan puan kazanınca, rahmetli Vedat Okyar’ın “Beşiktaş’san hakemi de yeneceksin” sözünü maalesef bir kez daha yaşamak zorunda kaldık. Sergen hocanın yediği kırmızı kart öncesi Can’a yapılan müdaheleye faul çalınsa böyle bir tepki verilir miydi? Ya da maç 1-0 devam ederken Uğur Çiftçi’nin net bir şekilde elle oynadığı pozisyona penaltı çalınsa, Sivas’ın golü öncesi Kenan’a yapılan faul verilse dün akşam Beşiktaş için bu kadar zor olur muydu? Bunların sebebi Sergen hocanın Uilenberg için yaptığı açıklamalar ise Türk futbolu rezil bir düzenin içerisinde daha kötü günlere doğru hızla ilerliyor. Eğer sebebi hakemler ise bu daha da acı bir durum çünkü böyle kötü niyetli ve futbol kurallarını bilmeyen kişiler futbolcu, teknik adam, yönetici, kulüp hatta taraftarın bile hayatlarıyla, kariyerleriyle oynayarak futbola sadece eğlence amaçlı değil hayat felsefesi olarak görenler herkese ihanet ediyor. 

23 Yaş Altı Beşiktaş 

Sezon başı yabancı ağırlıklı bir kadro kurulduğunda acaba hangi Türk futbolcu oynar diye düşünürken aynı zamanda gelen sakatlıklar ve hastalıklardan sonra dün akşam sahaya çıkan Ersin (20), Rıdvan(20), Serdar(18), Can(20) ve Güven(22) dün akşam yine sahanın parlayan yıldızlarıydı. Sergen hoca geçen sene 13.5 kişiyle şampiyonluk yaşayarak tarih yazarken bu sene ise mecburiyetten de olsa hem Türk hem de genç isimlerle yeni bir tarih yazabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar