Eray Emin Aydemir

Eray Emin Aydemir

Pepe'den TFF'ye müjde...

Öncelikle yeni sezon tüm futbol ailesine hayırlı olsun. Türkiye Futbol Federasyonu'nun bütün beceriksizliklerine rağmen futbolu ve Beşiktaş'ı sahada görmeyi özlemişiz.

Samsun'da yaşanan rezaletin ardından Beşiktaş'a ceza verilmesi TFF'nin ne kadar kötü yönetildiğinin bir ispatıydı aslında...

Takımlarını Vodafone Park'ta canlı olarak izlemek isteyen Beşiktaş taraftarlarına çok büyük haksızlık yapıldı. Yıldırım Demirören koltuğunun sallandığının farkında mı acaba? Merak ediyorum.

Konyaspor karşısında Beşiktaş'ı beğenmek mümkün değildi. Organize olamayan bir ekip görünümündeydik. Antalyaspor maçında ise takımı daha derli toplu gördüm. Özellikle Tosic, Pepe ve Caner maça ağırlıklarını koydular.

Ancak orta sahamız verimsiz. Oğuzhan'ın ve Atiba'nın biraz daha efektif olması gerekiyor. Bir diğer göze çarpan isim ise Babel'di. Geç form tutan bir oyuncu ancak işi geçen seneki kadar kolay değil. Lens her an elinden formayı alabilir.

Antalyaspor klasik Rıza Çalımbay futbolunu oynadı. Bu kadar sertlik olmaz. Rıza Çalımbay, Beşiktaş'a ayrı motive oluyor. Ancak bu motivasyonu biraz da futbol oynama adına kullanmalı.

Beşiktaş'ın Cenk'le bulduğu penaltı bana göre doğru bir karar değil. Cüneyt Çakır'ı seven bol olsa da bence vasatın altında bir hakem.

Yaşanan olumsuzluklara rağmen Pepe'nin direkten dönen topu ve attığı gol kalitesini yansıtıyor. Pepe attığı bu golle aslında Beşiktaş taraftarlarına "Müjde, ben geldim" demek istemiş olabilir ancak mesaj sanırım TFF'ye de gitti...

Beşiktaş ilerleyen haftalarda alıştığımız Beşiktaş'a dönecektir. Pepe dışında yeni transferlerin vereceği katkıyı heyecanla bekliyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar