Pinheiro, Beşiktaş için özel analizler hazırlamış!

Pinheiro, Beşiktaş için özel analizler hazırlamış!

Sergen Yalçın ile yolları ayırdıktan sonra hoca arayışlarına başlayan ve yabancı teknik adamları ön plana çıkararak, Bruno Pinheiro’da karar kılan Beşiktaş Yönetimi, Portekizli çalıştırıcıyı Türkiye’ye davet etti.

Ajans Beşiktaş - Vodafone Park’ta pazartesi günü gerçekleşen toplantıda tüm yöneticileri dinleyerek görüşlerini alan Başkan Ahmet Nur Çebi’nin sadece yeni bir dönemin başlamasını değil, yeni bir futbol yönetim anlayışının kulübe gelmesini istediği için Bruno Pinheiro ismine onay verdiği belirlendi.

RESMİ SÖZLEŞMEYİ İMZALAYACAK

Başkan Çebi ve yönetimin artık yeni bir ekol oluşturulması için Portekizli teknik adam üzerinde fikir birliğine vardığı ifade edildi. Estoril kulübünden çıkış işlemlerini bizzat yürüten Bruno Pinheiro’nun en geç birkaç gün içerisinde İstanbul’a gelerek resmi sözleşme imzalayacağı kaydedildi.

TEKLİF 600 BİN EURO

Portekiz basını, Beşiktaş’ın Pinheiro’ya yaptığı teklifin yıllık 600 bin euro olduğunu yazdı. A Bola’da yer alan haberde, siyah-beyazlıların, Pinheiro’ya 1.5 yıllık sözleşme ve senelik 600 bin euro önerdiği aktarıldı.

SERBEST KALMA MADDESİ 350 BİN EURO

Estoril ile ayrılık görüşmelerini sürdüren Pinheiro’nun çıkış maddesindeki rakamın 350 bin euro olduğu ancak Portekiz ekibinin daha yüksek bir tazminat kazanmaya çalıştığı da kaydedildi.

ÖNDER KARAVELİ, PINHEIRO'NUN EKİBİNDE OLACAK

Beşiktaş’ın pazar günü oynanacak Fenerbahçe derbisine Önder Karaveli yönetiminde çıkması bekleniyor. Siyah-beyazlı oyuncuların güvenini ve sevgisini kazanan Karaveli’nin, Bruno Pinheiro’nun ekibinde yer almasına da kesin gözüyle bakılıyor.

YÖNETİM İSTİYOR

Beşiktaş Yönetimi, hem kiraya verilmiş oyuncuların takibi hem de altyapıdaki yetenekli genç oyuncuların A takımla olan bağlantılarını düzenlemek için Önder Karaveli’nin teknik ekipte yer almasını istiyor.

ÖZEL ANALİZLER YAPTI

Bu arada 1.5 yıllık anlaşma sağlanan Bruno Pinheiro’nun bir süredir Beşiktaş’la ilgili özel analizler yaptığı ve takımla ilgili bilgi topladığı vurgulandı.

YÖNETİM UZUN SÜREDİR TAKİP EDİYOR

Siyah-beyazlı yönetim, geçen yıl 1. lige taşıdığı Estoril’le bu sezon da başarıyı yakalayan deneyimli teknik adama çok inanıyor ve uzun süredir takip ediyor. (Milliyet - Serdar Sarıdağ)