Pinheiro için övgü dolu sözler: "Türkiye'de yıldız olacak"

Pinheiro için övgü dolu sözler: "Türkiye'de yıldız olacak"

Portekiz'de yorumculuk yapan Francisco Coelho, Pinheiro ve Burak Yılmaz için çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ajans Beşiktaş - Portekiz'de SPORT TV'de futbol yorumculuğu yapan Francisco Coelho, Beşiktaş'ın Bruno Pinheiro ile anlaşarak çok isabetli bir tercih yaptığını söyledi. Pinheiro'nun harika bir teknik direktör olduğunu belirten Coelho, "Estoril'de sansasyonel bir takım oluşturdu. Kesinlikle kendisini kanıtladı. Takımını nasıl oynatacağını bilen, rakip analizini çok doğru yapan zeki bir çalıştırıcı. Strateji açısından çok başarılı. Şu ana kadar herhangi bir yıldız futbolcu yönetmedi ancak bir karizması ve sert bir duruşu var. Hiç kuşkum yok ki Türkiye'de yıldız olacak ve Beşiktaş'ta arzulanan başarıya ulaşacaktır" dedi.

BAŞARI PRİMİ DE VAR!

Pinheiro'nun Beşiktaş'la anlaşması Portekiz'de yankı buldu. O Jogo gazetesi de, tecrübeli teknik adamın Beşiktaş'tan 1.5 yıl için 900 bin Euro alacağını yazdı. Haberde, Pinheiro için 350 bin Euro tazminatta ısrarcı olduğu da dile getirildi. 45 yaşındaki hocanın, Kartal'dan başarı primi de alacağı yazıldı.

BURAK YILMAZ'I DURDURMAK ZOR

Coelho, 2022 Dünya Kupası Elemeleri Play- Off'unda oynanacak Portekiz- Türkiye maçıyla ilgili olarak da şunları söyledi: "Portekiz'in kazanacağını düşünüyorum. Şu ana kadar, Fernando Santos ile büyük bir turnuvanın son aşamasını hiç kaybetmediler. Türkiye'ye gelince… Çok kaliteli futbolcular var. Merih Demiral, Hakan Çalhanoğlu ve Burak Yılmaz. Burak'ı durdurmak zor. Lille'de forma giyen Renato Sanches ve Jose Fonte'ye onu nasıl durduracağımızı soracağız." (Sabah)