Pinheiro'nun maaşı belli oldu!

Pinheiro'nun maaşı belli oldu!

Sergen Yalçın'ın ayrılığı sonrası yeni teknik direktör için yoğun mesai harcayan Beşiktaş'ta artık sona gelindi.

Ajans Beşiktaş - Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi'nde üst üste alınan kötü sonuçların ardından Beşiktaş'ta Sergen Yalçın dönemi sona ermişti. Siyah-beyazlılar, Yalçın'ın ayrılığı sonrası yeni teknik adam için çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetim, adayları 2'ye indirdi.

Sergen Yalçın'ın ayrılığı sonrası teknik direktör sorununu çözmek için harekete geçen Beşiktaş'ta; Şenol Güneş, Rıza Çalımbay, Okan Buruk, İlhan Palut, Bruno Pinheiro, Daniel Farke, Slaven Bilic, Edin Terzic, Abel Ferreira, Jesse Marsch ve Stanislav Cherchesov isimleri gündeme gelmişti.

Siyah-beyazlı yönetim ise, "Yerli mi, yabancı mı?" sorusunun yanıtını önceki gün yapılan ve 5 saat süren toplantıda buldu.

Her şeyin enine boyuna tartışıldığı toplantıda yabancı teknik adam görüşü öne çıktı. Başkan Ahmet Nur Çebi ise herkesin fikrini aldıktan sonra düşüneceğini iletti.

1.5 YIL İÇİN 900 BİN EURO ALACAK

Yönetimde ağır basan görüş, Bruno Pinheiro oldu. Daha önceden prensip anlaşmasına varılan 45 yaşındaki çalıştırıcıyla irtibata geçildi. Aklında Şenol Güneş olan Başkan Çebi'den onay çıkarsa Portekizli hoca da kulübü Estoril ile sözleşmesini feshetmek için avukatını görevlendirecek. Mukavelesinde 50 bin Euro çıkış maddesi olan Pinheiro, bu rakamı cebinden ödeyecek.

Genç teknik adamın sözleşmesinde ekstra maddeler bulunduğu, avukatların fesih işlemleri için bunları incelediği belirtildi. Portekizli hoca, 1.5 yıllık anlaşma karşılığında 300+600 bin Euro alacak. (Sabah)