1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Porto ile karşılaşmak zordu ancak sözleşmemin olduğu kulübe saygı duydum"
"Porto ile karşılaşmak zordu ancak sözleşmemin olduğu kulübe saygı duydum"

"Porto ile karşılaşmak zordu ancak sözleşmemin olduğu kulübe saygı duydum"

Beşiktaş'ın eski yıldızlarından Pepe, ülkesinde bir röportaj verdi ve siyah-beyazlı takımla Porto'ya karşı oynadığı maçtan da bahsetti.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Pepe'nin açıklamaları şöyle:

"Porto benim kendimi tanımladığım kulüp. Geri döndüğüm için çok mutluyum, sevdiğim kulüpteyim. Buradaki insanları, taraftarları seviyorum. Benim kişiliğimi belirleyen kulüp burası, bu şehir, bu bölge.

"PORTO'YA KARŞI OYNAMAK ZORDU"

Beşiktaş forması giyerken Porto'ya karşı oynadığımız maç benim için zordu. Bu kulüp bana her şeyi vermişti, Avrupa kapılarını açmıştı ve Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşmak çok zor oldu ancak sözleşmemin olduğu kulübüme bağlılığımı kabul ettim ve saygı duydum.

"MAREGA'YI İNCELEMİŞTİM"

Rakiplerimi çalışırım, analiz ederim. Mesela Porto'ya karşı oynarken Marega'yı incelemiştim, çok güçlü ve hızlı. Marega'ya derinlik vermemeye çalıştım. Omuz omuza mücadeleye girdik ve o düştü. Porto'ya geri döndüğümde Marega, benimle omuz omuza mücadeleye girmek istemedi.

"HALA OYNAYACAK YILLARIM VAR"

Gün gün çalışmaya devam ediyorum. Yapmam gereken şeyleri, sorumlulullarımı disiplinle yerine getiriyorum. Hala oynayacak yıllarım var. İçimde bir ateş var, hırslıyım.

"HAYALİM; PORTO İLE ŞAMPİYONLUK"

Porto ile şampiyonluk yaşamak benim hayalim. Bunu başarmaya yakındık ancak Koronavirüs salgını ortaya çıktı. Bizim hayalimiz sahaya geri dönmek ve şampiyonluğu hep birlikte kutlamak. Stadyumda taraftarlarımızla kutlama yapmanın hayalini kuruyoruz.

SERGIO CONCEİCAO'YA ÖVGÜ

Umarım teknik direktörümüz Sergio Conceiçao uzun yıllar Porto'da görevine devam eder ve 5. yıldızı takmamıza yardım eder. O sıradışı bir teknik direktör. Biraz sert bir teknik adam olabilir ama bu gözardı edilebilir bir şey. Oyuncularla iletişimi harika.(Sporx)

Önceki ve Sonraki Haberler