Rachid Ghezzal fırtınası! Transferi kurye ile yetiştirilmişti...

Rachid Ghezzal fırtınası! Transferi kurye ile yetiştirilmişti...

Beşiktaş, Leicester City’den kiraladığı Cezayirli Rachid Ghezzal'den yüksek verim aldı. İngiliz ekibinin tutumu nedeniyle son gün transferi bitirilen Ghezzal’ın evrakları TFF’ye motosikletli kurye ile yetiştirilmişti

Ajans Beşiktaş - Zirve yarışına güçlü bir şekilde geri dönen Beşiktaş’ta tüm camia bu dönemin adeta keyfini sürerken, yönetim kurulu ise transferdeki isabet oranının çok yüksek olmasının mutluluğunu yaşıyor.

Özellikle sağ kanat oyuncusu Rachid Ghezzal’ın Kasımpaşa maçındaki performansına hayran kalan siyah-beyazlılar, tıpkı Valentin Rosier gibi Cezayirli yıldızı da önümüzdeki sezon takımda tutabilmek için harekete geçecek. Beşiktaş Yönetimi, Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın yaz döneminde sürekli istediği Ghezzal’ı, Leicester City’nin kiralık vermeye yanaşmaması nedeniyle kadroya dahil edememişti. Ghezzal’ı bonservisiyle göndermeyi planlayan İngiliz ekibinin tutumu nedeniyle son güne kadar bekleme kararı alan siyah-beyazlılar, Başkan Ahmet Nur Çebi’nin yanı sıra transfer komitesinde yer alan yöneticilerden Erdal Torunoğulları ve Emre Kocadağ’ın yoğun çabaları sonucu transferi noktalamıştı.

Rachid Ghezzal konusunda Teknik Direktör Sergen Yalçın ve scout ekibine çok güvenen Beşiktaş Yönetimi, Cezayirli oyuncunun evraklarını, transferin son günü motosikletle Türkiye Futbol Federasyonu’na ulaştırmıştı. O dönem bu durum nedeniyle çok eleştiri alan siyah-beyazlıların son güne kadar bekleyerek aldığı risk neticesinde kadroya katılan Ghezzal, Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın en çok güvendiği isimlerden biri haline geldi.
Yetenekli oyuncu, Kasımpaşa maçında Atiba’ya yaptığı şık asistle bir kez daha klasını konuşturmuştu.

Üç farklı isme asist

Rachid Ghezzal, Süper Lig’de 6 maça çıkarken, 3 asiste imza attı. Yeni Malatyaspor (1-0) maçında Cyle Larin’i, Fenerbahçe (3-4) deplasmanında Vincent Aboubakar’ı golle buluşturan Cezayirli futbolcu, Kasımpaşa karşılaşmasında ise Atiba Hutchinson’a asist yaptı. (Milliyet - Serdar Sarıdağ)

Etiketler :