Rasim Kara'dan flaş Sergen Yalçın ve Önder Karaveli sözleri! "İnanılmaz bir şey oldu, yollar ayrıldı ama..."

Rasim Kara'dan flaş Sergen Yalçın ve Önder Karaveli sözleri! "İnanılmaz bir şey oldu, yollar ayrıldı ama..."

Beşiktaş'ın efsane isimi ve eski teknik direktörlerinden Rasim Kara, Skorer'e özel açıklamalarda bulundu. Rasim Kara, Sergen Yalçın için önemli ifadeler kullanırken Önder Karaveli hakkında çarpıcı sözler kullandı. İşte detaylar...

Ajans Beşiktaş - Sergen Yalçın hakkında konuşan Rasim Kara, "Sergen hoca benim öğrencimdi. Hem milli takımda hem Beşiktaş’ta 96-97 sezonunda. En verimli dönemini o sezonda yaşadı hattı. Sergen hocayı hem medya hem Beşiktaş taraftarı destekledi yanında oldu ve o da haklı olarak geldi, hem lig hem kupayı kazandı." sözlerini kullandı.

'İNANILMAZ BİR ŞEY OLDU'

Şampiyonlar Ligi'ndeki başarısız sonuçların ayrılıkta önemli ro oynadığını belirten Rasim Kara, "Herkesin, üstüne 1-2 transfer yaparak tabii bu kadroyu korumak şartıyla seneye Şampiyonlar Ligi’nde de, ligde de iş yapar diye bir beklentisi vardı. Ancak inanılmaz bir şey oldu. Bir defa Sergen hoca 30-35 gün sonra kontrat imzaladı. Burada herkesin kafasında bir soru işareti oluştu. Sonra özellikle Avrupa’da 6’da 0 çekildi. Şampiyon olmanın bir anlamı kalmıyor ki o zaman. Bugün ekonomik koşullarda Şampiyonlar Ligi çok önemli. Geçen seneki başlangıcın kötü olduğunu düşünerek toparlanırız denildi. Ama olmadı." dedi.

'MUTLAKA BİR DAHA GELECEK'

Sergen Yalçın'ın bir gün yeniden Beşiktaş'a döneceğini ifade eden Rasim Kara, "Belki de Sergen hoca da kendisini bir kontrol edecek bundan sonra. Geçen sene ne yaptım bu sene ne yaptım diyecek ne yapmalıyım diyecek. Bundan sonra kendi analiz ve özeleştiri yapması lazım. Yapar da. Sergen hoca ile yollar ayrıldı hayırlı olsun ama Sergen hocaya bu kapı her zaman açık. Çünkü hem kupa hem ligi kazanmış bir takımın hocasıydı. Bu son değil. Mutlaka bir daha gelecek. Daha ne yapmasını bilen bir Sergen hoca geleceğini tahmin ediyorum." ifadelerini kullandı.

'ÇOCUKLUĞUNU BİLİYORUM'

Sergen Yalçın'ın görevden alınmasının ardından göreve getirilen Önder Karaveli hakkında da konuşan Rasim Kara, "Önder Karaveli hocanın çocukluğunu biliyorum. Serpil Hamdi Tüzün’ün hocası olduğu dönemlerden ve seminerlerden, kurslardan onu yakinen tanıyan birisiyim. Şans ne zaman kime gelecek hiç belli olmuyor. Kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum." dedi.

'ONUNLA İFTİHAR EDİYORUM'

Trabzonspor'un ligde şampiyonluğa çok yakın olduğunu ifade eden Kara, Karaveli ile yola devam edilmesinin en doğru seçenek olacağını ifade etti. Kara, "Onunla ben iftihar duyuyorum çünkü bizim oynadığımız dönemlerde altyapıdan itibaren Serpil Hamdi Tüzün’ün de öğrencisiydi. Tam bir özkaynak düzeninin temsilcisi. Çok çalışkan, dürüst, kendisini yetiştirmeye çalışan birisi. Şimdi 3 maç geriden gelip maçın ikisini kurtardı, Fenerbahçe maçı berabere bitti. Büyük bir başarı aslında. Beşiktaş’ın Sergen hocadan sonraki durumuna bakarsanız şevkini kaybetmiş bir Beşiktaş’tı. Önder hoca toparlayıcı gibi oldu. Öyle gözüküyor. Bundan sonra ne olacak derseniz Trabzonspor açık ara şampiyon olur bu ligde." sözlerini kullandı.

'KİŞİLİĞİNE VE BİLGİSİNE ÇOK İNANIYORUM'

Önder Karaveli'nin bilgisine güvendiğini ifade eden Kara, "3 büyük takım iki ileri bir geri gittikçe Trabzonspor istikrarlı devam ediyor. Zaman zaman puan kaybetse de genelde kazanarak puan farkını açar. İyi de oynuyorlar ve hak ediyorlar. Kadroları da iyi. Beşiktaş’ın şampiyon olma şansı yok, Fenerbahçe’nin Galatasaray’ın yok. Burada yabancı bir hoca veya yerli bir başka hoca getirip onunla mı çalışmak lazım yoksa Önder hoca ile devam mı etmek lazım ? Ben Önder hocanın kişiliğine ve bilgisine çok inanıyorum." dedi.

'SENE SONU VE SONRASI İÇİN KONTRAT İMZALARIM'

Rasim Kara, Önder Karaveli ile yola devam edilmesini ifade ederek "Bana yetki verseler sene sonuna kadar ve ondan sonra da olmak üzere kontrat imzalarım. Bu kadar güvendiğim birisi." ifadelerini kullandı. (Skorer)