1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Rıdvan Dilmen, Beşiktaş ile Barcelona'yı kıyasladı
Rıdvan Dilmen, Beşiktaş ile Barcelona'yı kıyasladı

Rıdvan Dilmen, Beşiktaş ile Barcelona'yı kıyasladı

Rıdvan Dilmen, Beşiktaş - Çaykur Rizespor maçını yorumladı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Spor Toto Süper Lig 23. haftasında Beşiktaş sahasında Çaykur Rizespor'u 1-0 mağlup etti. Siyah beyazlıların aldığı galibiyete rağmen ofansif anlamda fazla pozisyon üretememesi üzerine Rıdvan Dilmen NTV Spor'da konuştu. 

 

"RİZESPOR'UN PLANI TUTTU"

Puan dışında stratejik anlamda Rizespor amacına ulaştı aslında. Çok pozisyon vermediler ama hücumda tabi ki etkisiz kaldılar. Hocanın planı dışında buna müsait etmeyen bir Beşiktaş vardı. Hem hoca tembihliyordu, hem de Rizespor biraz denemeye kalkınca kontra yediler. Kağıt üstünde Hikmet Karaman'ın planı tuttu."

"BEŞİKTAŞ'IN ÜRETEMEME SEBEBİ..."

"Beşiktaş neden hücumda üretemedi? Kapanan bir rakip var karşıda. Beşiktaş'ın ileri uç oyuncuları da vasattı. Kapanan takımlara karşı Beşiktaş'ın pasında problem yoktu. 1 ve 2. bölgede yoktu. Öndeki oyuncuların o gün hep birlikte kötü oynaması etkendi. Talisca beklentilerden uzaktı. Cenk çok kötüydü. Babel, eh! Çok çizgide kaldı. Quaresma fazla top kaybetti. Öndeki oyuncuların minimum iyi oynaması lazım. Beşiktaş 10 kişi kapanan bir takıma karşı 1 ve 2. bölgede %76'larda topa sahip oldu ama ceza sahasına girme problemini Atiba ile çözmeye çalıştı."

"BEŞİKTAŞ'IN BARCELONA'DAN FARKI..."

"Beşiktaş'ta ileride 4 oyuncu da kötü oynayınca bu şekilde bir tablo ortaya çıktı. Şöyle diyelim, Barcelona bazen oynuyor, oynuyor, atamıyor. Neymar, Messi, Suarez oynamayınca olmuyor. Beşiktaş'ın Barcelona'ya göre farkı rakipten fazla pozisyon yemediler. 71'e kadar. Peş peşe geri paslardan sonra Rizespor gelmeye başladı. Sonra Şenol hoca 1-0'a razı oldu. Tabi 2'yi atmak istiyordu ama kontraları bulmasına rağmen ofansif oyuncuların ileride başarısız olması etkendi.