Rıdvan Dilmen: "Beşiktaş'ı bekleyen tehlike..."

Rıdvan Dilmen: "Beşiktaş'ı bekleyen tehlike..."

Beşiktaş'ın Kasımpaşa'yı 2-1 mağlup ettiği maçı Rıdvan Dilmen değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş, Süper Lig 19. haftasında sahasında Kasımpaşa'yı 2-1 mağlup etti. Siyah beyazlıların son bölümde oldukça zorlandığı müsabakayı maçın ardından NTV Spor'da Rıdvan Dilmen yorumladı. 

"BEŞİKTAŞ'TA MESAFELER AÇILIYOR"

"İyi maç oldu. Doğru maç mı? Antalya maçı da doğru değildi. Bugün de aslında benzer oldu. Biraz daha Kasımpaşa, Beşiktaş'ın üzerine geldi. Orta sahadaki boşluk Beşiktaş'ın oyundan düşmesine sebep oluyor. Pepe ile forvet hattındaki mesafe her hafta uzamaya başladı. Bu da maçların ihtimalini arttırıyor. Bu yüzden bloklar açısındaki açıklığı kapatmanın yolu eskiden önde oynamaktı Beşiktaş için. Maçı 2-0'a getiren Quaresma ve Talisca'ydı. Quaresma maçı 3'e, 4'e doğr götürecekken bir anda rakibini ortak etti."

"NEGREDO HİÇ YOK"

"Beşiktaş savunmacılar ve hücumcular olarak ikiye ayrılmış durumda. Negredo'nun iki haftadır, özellikle bugün hiç olmaması etkileyici oldu. Forvet oyuncusu gol atamayabilir ama oyuna katkısı vardır. Yüksek toplarda yok. Savunma arkası koşularda yok. Çalım yok. Duvar olma özelliğinde gözükmedi."

"BEŞİKTAŞLI OYUNCULAR LAUBALİ DAVRANDI"

"Beşiktaş'ın 3'e 1', 4'e 1 pozisyonlardaki son paslarda oyuncular laubali davranıyor. Oğuzhan dibine giriyor. Babel'in ikinci yarıda kaçırdığı var. Bunlar rakibi oyuna ortak etti ve Kasımpaşa'nın da çok ciddi tehlikleri var."

"BEŞİKTAŞ LİDERLİĞE ALIŞTI AMA ŞİMDİ..."

"Tuhaftır, iki takım da kontratak oyunu oynadı. Beşiktaş 4'e 1, Kasımpaşa 4'e 2 yakalıyor. Beşiktaş'ta mesafeler çok açıldı. Bunun sebebi üst üste 2 şampiyonluk olabilir. Her ne olursa olsun, Beşiktaş 2 yıldır uzun süre lider olmaya alıştı. Şimdi hep geride olunca mental yorgunluk da bunu etkiliyor."

Etiketler :