1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş açıklamaları! "Eski Rıza yok artık"
Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş açıklamaları! "Eski Rıza yok artık"

Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş açıklamaları! "Eski Rıza yok artık"

Beşiktaş ile adı anılan teknik direktörlerden Rıza Çalımbay açıklamalarda bulundu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ta sezon sonunda Şenol Güneş'in Milli Takım'ın başına geçecek olması nedeniyle takımın başına getirilecek teknik adamın kim olacağı merak ediliyor.

Siyah beyazlı takımın adayları arasında gösterilen Rıza Çalımbay, göreve hazır olduğunu dile getirerek, "Çok hırslıyım ve başarılı olmak istiyorum. Eski Rıza yok artık" dedi.
 
NTV Spor'a konuşan Rıza Çalımbay, Beşiktaş'ı çalıştırmaya hazır olduğunu belirterek, "Mutlaka konuşuluyor elbette. Böyle bir görev verilirse gideriz. İlk geldiğim gibi değil artık durum. Ben Beşiktaş'a geldiğimde ikinci yarının lideri olmuştuk. Mükemmel bir sezon yaşadık. Avrupa Ligi'nde gruplara kaldık. O zaman Beşiktaş'ın maddi açıdan durumu bugünden daha kötüydü. En iyi oyuncumuzu satmak zorunda kalmıştık. Artık eski Rıza yok. Nerede ne yapacağımı çok iyi biliyorum. Böyle bir görev olursa seve seve yaparız. Fakat şu anda bu konular hiç konuşulmadan 4 maça odaklanmak gerekiyor. Ondan sonra zaten zaman var." dedi.

"KONYA'DAN NİYE AYRILDIĞIMIZI ANLAMADIK"

Konyaspor'daki görevinden neden ayrıldığını anlayamadığını belirten deneyimli teknik adam, "Ben Beşiktaş'a geldiğimde para konuşmadım. Oturursun iyi bir şekilde anlaşırsın. Önemli olan başarılı olabilmek. Beşiktaş'a gelen teknik adam her şeyiyle örnek olmalı. Tecrübe bu konuda çok önemli. Aradan geçen zaman olumlu yönden bize çok fazla şey kattı. Konya'dan ayrıldıktan sonra da çalışabilirdim. Konya'dan niye ayrıldığımızı da zaten anlamadık. "Şehir uyuşmazlığı" dediler. Aykut Hoca şehirle uyuşuyor diyorlar ama 11 maçtır kazanamıyor. Ben çok hırslıyım. Beşiktaş'ı elbette çalıştırmak istiyorum ama bu karar yönetimindir. Hoca konusunu da seçimden sonraya bıraktıklarını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler