Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş sözleri! "Teklif gelmesi durumunda..."

Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş sözleri! "Teklif gelmesi durumunda..."

Sivasspor'un deneyimli teknik direktörü Rıza Çalımbay, Sabah Gazetesi'nin konuğu oldu ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Ajans Beşiktaş - 2019'dan bu yana çalıştırdığı Sivasspor ile ligin en istikrarlı isimlerinden biri olan, sahalardaki bitmez tükenmez enerjisini kulübede takımına da yansıtan Rıza Çalımbay, sadece başarılarıyla değil karakteri ve duruşuyla da herkesin saygısını kazanmış bir isim.

Kısıtlı bütçeye rağmen Yiğido'yu Süper Lig'in en dişli ekiplerinden biri haline getiren ve son 2 sezondur Avrupa'da boy gösteren tecrübeli çalıştırıcı; takımının durumunu, genç hocaları ve efsane olduğu Beşiktaş'ı anlattı.

ANTALYASPOR SONUNCUYKEN BAŞINA GEÇTİM

"Sivasspor'daki istikrarımız tabii ki aldığımız sorumluluk ve işimizi çok sevmeye bağlı. Bazen çok zor, sıkıntılı günler yaşayabilirsiniz. Benim futbolun içinden gelmem en büyük şansım. Beşiktaş'ta 10 seneye yakın takım kaptanlığı yaptım. En çok şampiyonluk gören de ben oldum. Bunların hepsi tecrübe oluyor. Bunları antrenörlük hayatımıza yansıtıyoruz. Kriz yönetimini de geliştirdiğin zaman başarılı oluyorsun."

"Benim gittiğim takımların çoğu krizdeydi. Önemli olan ekibimizle beraber o krizi yönetmek ki biz mükemmel yönettik. Aldığımız takımları hep düşüşteyken yükselttik ve çok güzel yerlere getirdik. En son örnek Antalyaspor ile Trabzonspor. Antalyaspor sonuncuydu, 2 puanda aldık ve 5. bitirdik. Trabzonspor ilk 10'da değildi. Biz aldık, o sezonu 5. bitirdik. Bunların hepsi kriz yönetimidir."

KENDİNİ GELİŞTİRMEZSEN BİTERSİN!

"Volkan Demirel, Emre Belözoğlu, Nuri Şahin, İlhan Palut gibi genç jenerasyon teknik adamların başarıları önemli. Bu isimler çoğalmalı. Alttan yetişmesi gerekiyor. Kendilerini çok iyi eğitmeleri gerekiyor.

Bazıları iyi futbolcu olabilir ama antrenörlük farklı bir şey. Kendini geliştirmezsen o zaman bir yere kadar götürebilirsin. Genç jenerasyondan teknik adamlar illaki sıkıntılı zamanlar yaşayacaklar. Ama pes etmemek gerek. Türk futboluna olumlu etkileri olacaktır."

BEŞİKTAŞ BENİ İSTERSE ASLA PARA KONUŞMAM

"Beşiktaş'tan net bir teklif gelmedi. Gelse zaten kabul edecektim. Beşiktaş'ta yıllarca oynadım. Bir kere gittim ama doğru zaman değildi. Sivas'ta çalışırken bile Beşiktaş'tan bana teklif gelirse izin veriyorlar ama başka bir takım isterse beni vermezler. Sadece Beşiktaş ve Milli Takım isterse verirler. O da Beşiktaş'la aramızdaki bağdan dolayı. Beşiktaş'tan teklif geldiği zaman seve seve gider çalışırız. Para falan da önemli değil." (Sabah)