Rıza Çalımbay'dan derbi öncesi açıklama: Taraftara açık antrenman...

Rıza Çalımbay'dan derbi öncesi açıklama: Taraftara açık antrenman...

Cumartesi günü sahasında Fenerbahçe ile kritik bir derbi karşılaşmasına çıkacak olan Beşiktaş'ta Teknik Direktör Rıza Çalımbay açıklamalarda bulundu. Başarılı teknik adam taraftara açık antrenman sorusuna da yanıt verdi. İşte detaylar...

Ajans Beşiktaş - Süper Lig'in 15'inci haftasında 9 Aralık Cumartesi günü sahasında derbi maçta Fenerbahçe'yi konuk edecek Beşiktaş, maçın hazırlıklarına yaptığı antrenmanla devam etti. Antrenman öncesinde teknik direktör Rıza Çalımbay, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kulübün efsanevi isimleri Feyyaz Uçar ve Samet Aybaba ile yeniden bir araya gelmeleri hakkında konuşan Rıza Çalımbay, "Birlik ve beraberlik içinde çok güzel şeyler yapacağız. Bu yıllardan beri Beşiktaş'ta görülmeyen bir şey. Çok güzel bir şey. Biz bir araya gelince güldük. Dün geldiklerinden dolayı çok mutlu oldum. Hep beraber, burada en iyisini yapmaya çalışacağız" diye konuştu.

SAKAT OYUNCULAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Takımdaki sakat oyuncular hakkında bilgiler veren tecrübeli teknik adam, "Onların kararını doktor arkadaşımız verecek. Şu anda Rosier de Masuaku da antrenmana çıkmıyor. Şu an belli değil. Doktorlarla konuştuktan sonra daha net şekilde öğreniriz. Tayyip Talha çalışıyor, henüz tam hazır değil. Bailly ve Ghezzal'a bakıyoruz şu anda. Antrenmana çıkalı 2 gün oldu. Maç gününe kadar karar vereceğiz" şeklinde konuştu.

"YUKARIYI YAKALAMAK İSTİYORSAK MAÇI KESİNLİKLE KAZANMAMIZ LAZIM"

Cumartesi günü oynanacak Fenerbahçe derbisini kesinlikle kazanmaları gerektiğin ifade eden Rıza Çalımbay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Durumumuz iyi, hiçbir sorunumuz yok. Tek hedefimiz maçı bekliyoruz. Bizim için, taraftar için, camia için önemli bir maça çıkacağız. Biz bunun farkındayız, oyuncularımız da farkında. Buradaki farkındalığımızı da sahaya dökmemiz gerekiyor. Mutlaka kazanmamız gerekiyor. Başka hiçbir düşüncemiz yok kafamızda. Eğer yukarıyı yakalamak istiyorsak maçı kesinlikle kazanmamız lazım. Ben başta taraftarımıza çok güveniyorum. Onların çok büyük desteği olacak onu biliyorum. Her zaman da oldu. Futbolcularıma da sonuna kadar güveniyorum. Sakatmış, oymuş, buymuş hiçbiri mazeret değil. Bu maç bizim kritik ve dönüm maçı. Onun için bu maçı mutlaka kazanmamız lazım."