RÖPORTAJ | "Barcelona'yı çalıştırmak isterim"

RÖPORTAJ | "Barcelona'yı çalıştırmak isterim"

Şenol Güneş'ten itiraflar; "Barcelona'yı seviyorum, futbol tarzını da beğeniyorum. Avrupa'ya çıkabilsem orayı isterim. Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmayı ve Milli Takım'da Dünya Kupası'nı kazanmayı isterim."

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Çelebi Dergisi'ne önemli açıklamalarda bulundu. İşte siyah-beyazlıların başarılı ismi Şenol Güneş'in sözleri...

"BEŞİKTAŞ BİR DÖNEM..."
Tecrübeli çalıştırıcı başarılı olmak için kendileriyle yarıştıklarını kaydetti: "Her sezon zordur. Rakiplerle de yarışıyoruz ama önce kendimizle yarışıyoruz. Hatırlarsanız Beşiktaş bir dönem hiç ikinci bile olmadı üçüncü oldu. Zorlukları vardı ekonomik olarak, pozisyon olarak. Şampiyon olamayan bir halden şampiyon olur bir hale geldi. O dönemde ki heyecanla bugünkü daha farklı çünkü o zaman şampiyon olmakla uğraşıyordu. Şimdi şampiyonluğun verdiği bir güven var. Geçmiş başarılar, gelecek başarıların garantisi değildir. O yüzden rakipleri geçmekten çok kendimizi geçmemiz gerekir."

"BARCELONA'YI ÇALIŞTIRMAK İSTERİM"
Güneş, Avrupa'da bir takım çalıştırmak isteyip, istemediğinin sorulması üzerine, "Barcelona'yı seviyorum, futbol tarzını da beğeniyorum. Ama ben kendime hep başarabileceğim hedefler koydum o hedeflere de bugüne kadar ulaştığımı düşünüyorum. Avrupa'ya çıkabilsem isterdim" diye konuştu. Eski bir milli takım antrenörü olan Güneş, 'İçinizde ukde kalan bir şey var mı?' sorusuna ise, "Müzik dinlemeyi onunla uğraşmayı seviyorum, enstrüman çalmayı isterdim. Milli Takım'da Dünya Kupası kazanmayı isterdim. Şimdiki hedefse Şampiyonlar Ligi" diye konuştu.

"BIRAKIP GİTMEK TARZIM DEĞİL"
Tecrübeli çalıştırıcı, "Federasyonla milli takım için görüştünüz, 4 maçta olsa milli takımda olmak ister miydiniz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Milli takımın antrenörlüğünü milli takım antrenörü yapar, kulübün antrenörlüğünü de kulüp antrenörü yapar. Boşta olsam milli takımın antrenörlüğünü düşünürdüm ama bir takımı çalıştırırken bırakıp da gitmek de tarzım değil. O yüzden gitmedim."

"BEN DE HAKEMLİK YAPTIM"
Şenol Hoca, hakemlerin hata yapmasının doğal olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Yarışmada biri kazanacak, kaybeden de hatayı hakemde bulacak. Mazeretler bahaneler sizin işinizi başarıya götürmez. Ama yeri geldiği zaman eleştirilir. Nasıl bizde hata yapıyorsak sahada hakemler de mutlaka hata yapar. Bizim dönemimizde antrenör olmak için toplam 6 tane maç yönetmek gerekiyordu. 3'ü orta hakem diğer 3 tanesi de yan hakem olarak. O maçları da idare ettim. Sizin doğru karar alabilmeniz için ailenizin de toplumun da sizi mutlu motive etmesi gerekir. İnsan mutlu değilse doğru karar vermekte çok büyük zorluk çeker." (Akşam)

Etiketler :