1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Rotasyon, rotasyon, motasyon, patatasyon!"
"Rotasyon, rotasyon, motasyon, patatasyon!"

"Rotasyon, rotasyon, motasyon, patatasyon!"

Eski hakem ve Sabah Gazetesi yazarı Erman Toroğlu, gazetedik yazısında Teknik Direktör şenol Güneş'in kadroda rotasyon yapmasını eleştirdi.

A+A-

ürkiye'de büyük takımlarda son moda rotasyon... Aslında bunun karşılığı atmasyon!.. Herkes bir şey tutturmuş gidiyor, rotasyon rotasyon... Yahu arkadaşlar, neyin rotasyonu! Futbolcu çok yoruluyormuş, rotasyona giriyormuş: "Ulan tonla para veriyorsunuz bu topçulara, neyin rotasyonu?"
O zaman döndürelim Şenol Güneş'i de rotasyona sokalım. Mesela Güneş'in yardımcısı rotasyon yapsın. Hani Güneş çok çalışıyor ya beyni fiziği yardımcısı çıksın rotasyon yapsın. Arkadaşlar bu rotasyonla motasyonla milleti uyutmayın. Bu kadar para vereceğim, rotasyona sokacağım. Siz dalga mı geçiyorsunuz ya! Sanki bana Dünya Kupası finali oynuyorlar üst üste iki maç. Bir de futbolcuları havaya sokuyorlar.
Dün bir maç seyrettik. Beşiktaş kalecisi Fabri, iyi kaleci miyi kaleci ama ukala. Sanane kardeşim! 2 kişi düello ediyorlar, 30 metrede sen onların arasına girmeye kalkıyorsun. Kaza kurşunuyla yaralanıyorsun, Beşiktaş golü yiyor. Fabri'nin yaptığı futbol ukalalığı. Peki G.Birliği'nin başka pozisyonu var mı? Bir tane daha. O pozisyon da Beşiktaş'ın hediyesi.
Peki dönelim Beşiktaş maçı kazanır mıydı? Kazanırdı. Şansı yaver gitmemiş, geçiniz onu beyler. Şu çok net: Cenk çok iyi çocuk, yakışıklı, görünüşü iyi. Peki geçen sene Gomez'in yedeği tamam. Bu sene de bir adam geldi Aboubakar. Hadi Gomez'in yedeği oldun, Aboubakar'ın da yedeği olmaya adaysın. Kardeşim sen, "Ben ne Gomez'i tanırım ne Aboubakar'ı tanırım" diyebiliyor musun? Futbol şahsiyetini, kişiliğini özellikle de futbol isyanını koyabildin mi bu iki adama karşı? Hayır. Sen hala, "Gomez olur ben de olur. Aboubakar olur ben de olurum" der gibi mücadele ediyorsun. İsyanın yok. Futbolcu isyan eder ama bunu sahada gösterir. Peki hakem nasıldı? Motivasyon. Yani iyi. Hepinize hayırlı günler.

GÖKHAN'I KİM ALDI!

Benim dikkatimi bir şey daha çekiyor: Dakika 86, tabela kalkıyor. Ben diyorum ki hücuma destek birisi olacak herhalde. Gökhan çıkıyor, Beck giriyor. Bu şunu gösterir, bu Gökhan Gönül'ü kim aldı kardeşim! Ben istemedim. Gökhan sakatlanıp bacağını tutsa tamam. Ama Gökhan bacağını da tutsa ben Gökhan Gönül'ü çıkarırsam hücuma yatkın bir oyuncu sokarım. Adamın adı üstünde Beck. Almanmış bizi ilgilendirmez ama bek.
Sonuç şu: Rotasyon, rotasyon, motasyon, patatasyon. Şenol Güneş'in iki aydır sistemi. O zaman bu Ronaldo, Messi herhalde uzaydan geldiler. Onlarda ne rotasyon var, ne patatasyon.

Önceki ve Sonraki Haberler