Rövanş zamanı! Güneş konsantrasyona çalışıyor

Rövanş zamanı! Güneş konsantrasyona çalışıyor

6 maçlık galibiyet serisi geçen hafta Galatasaray derbisinde bozulan Beşiktaş, ayağa kalkmaya çalışıyor. Teknik direktör Şenol Güneş, antrenmanların büyük bölümünü motivasyon konuşmalarına ayırıyor.

Ajans Beşiktaş - Yarın Alanya ile oynayacak Kartal, sonrasında Trabzonspor ve Kasımpaşa ile kozlarını paylaşacak. Ligin ilk devresindeki bu 3 maçı kazanamadıklarını hatırlatan Güneş, “Bu kez 3’te 3 yapalım. Hemhesabı kapatalım, hemde Devler Ligi biletini alalım” diyerek takımını motive ediyor.

Teknik taktiği bir kenara bırakan tecrübeli hoca, kalan 3 maçı kazanmaları halinde en kötü ihtimalle Devler Ligi biletini alacaklarına inanıyor.

Takımla yaptığı toplantılarda, “Daha hiçbir şey bitmedi. Yeter ki biz 3 maçı kazanalım” diyen Güneş, konsantrasyonu üst seviyeye çıkartmak için ilk yarının son 3 haftasında oynadıkları karşılaşmaları hatırlatıyor.

Beşiktaş, 15., 16. ve 17. haftada oynadığı Alanya, Trabzon ve Kasımpaşa maçlarından galibiyet çıkartamamış, 2 beraberlik, 1 yenilgi almıştı.

Alanyaspor’la berabere

Şenol hoca işte bu tabloyu motivasyon unsuru olarak kullanıyor, “Bu kez 3’te 3 yapalım. Hem ilk yarının hesabını kapatalım hem de Devler Ligi biletini alalım” sözleriyle oyuncularını ateşliyor. Alanyaspor ile deplasmandaki maçta 0-0 berabere kalan Beşiktaş, Trabzonspor’la da (2-2) yenişememiş, Kasımpaşa ise 4-1 mağlup olmuştu. (Fanatik)

Etiketler :