1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Ryan Babel: ''Beni Beşiktaş istedi''
Ryan Babel: ''Beni Beşiktaş istedi''

Ryan Babel: ''Beni Beşiktaş istedi''

Deportivo'ya giden Kasımpaşa'nın eski oyuncusu Ryan Babel: "Beni Beşiktaş ve G.Saray istedi"

A+A-

Deportivo ile Avrupa futboluna geri dönen Kasımpaşa'nın eski ismi Ryan Babel, İspanyol basınına özel açıklamalarda bulundu. Babel, Türkiye'de geçen günleri ile ilgili de itiraflarda bulundu.

İspanya'da oynamanın hayali olduğunu beşirten Babel, "La Liga bence Premiere Lig ile dünyanın en iyi iki ligi. Benim için bir rüyanın gerçeğe dönüşmesi. İnsanların ilk maçlarında beni yakından takip ettiğini biliyorum ve bu yüzden odaklanmış durumdayım, adım adım daha iyiye gidiyorum" dedi.

"Beşiktaş ve G.Saray istedi"

Türkiye'de oynadığı dönemde Beşiktaş ve  Galatasaray'dan teklif aldığını kaydeden Hollandalı oyuncu, "İnsanlar sanırım Liverpool'dan ayrıldıktan sonra benim kariyerine ilgisini kaybetti ki, ben ayrılmadım, onlar benden ayrıldı. Eğer beni takip etselerdi Türkiye'de 2 güzel yıl geçirdiğimi ve aynı anda Beşiktaş ve Galatasaray'ın benim peşimde olduğunu fark ederlerdi. Demek istediğim güzel yıllar geçirdim ve hedeflerime ulaştım, mutluydum. AMa daha az takip edilen takımlarda oynadığım için daha az ,ilgi çeken bir oyuncu olduğumu anlıyorum. Seçtiğim takımlarda oynadım ve eğlendim. Türkiye'ye gittim çünkü, Ajax'tabn tanıdığım Shota Arveladze oradaydı. Başkaları eğlensin diye değil sadece kendimi düşünerek futbol oynama şansını elde ettim." ifadelerini kullandı. (SporX)

Önceki ve Sonraki Haberler