Şafak Mahmutyazıcıoğlu "2 milyon liralık fatura" hakkında ilk kez konuştu!

Şafak Mahmutyazıcıoğlu "2 milyon liralık fatura" hakkında ilk kez konuştu!

AsistAnaliz Radyo’nun canlı yayınına konuk olarak bağlanan Beşiktaşlı yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ajans Beşiktaş - Bir taraftar ile sosyal medya üzerinden tartışan ve hakarette bulunan Ryan Babel ile ilgili açıklamalarda bulunan Yazıcıoğlu “Babel konusunda taraftar haklı, Babel’in yaptığı şeyi taraftarın hoş görmesi mümkün değil. Eğer ben taraftar olarak konuşursam çok daha ağır konuşurdum. Ama sonuçta bizler yöneticiyiz, hukuki olarak herşeyin sonucunu düşünmekle yükümlüyüz. Hiçbir futbolcu ve yönetici Beşiktaş klübünden büyük değil, Babel’den savunma istedik, değerlendireceğiz, buna göre gerekli cezayı kesceğiz. Kadro dışı dahi kalabilir.” dedi.

“Ben kendi paramı almadım, üstüne indirim yaptırdım.”

2 milyon liralık fatura ile ilgili de konuşan Şafak Mahmut Yazıcıoğlu “Ortağımla 2003 yılından beri beraberiz. Ben henüz yönetim kurulu üyesi değilken, 6 milyon liralık bir sözleşme yaptık ve ben o dönemlerde yönetici olabileceğimi bile düşünmüyordum. İlk 2 aşaması kaybedilmiş bir davayı aldık ve Nevzat Demir Tesisleri'nden tahliye edilme durumumuz söz konusuydu. Bu davaların tamamı bitti, kazanıldı ve davalar bittiğinde henüz yönetici değildim. Yönetici olduktan sonra ben sözleşmedeki hakkımdan vazgeçtim. Kendi alacaklarımın tamamından vazgeçip, ortağımdan da indirim yaptırttım. Bu davaların sonucunda 180 dönümlük Nevzat Demir Tesisleri, 49 yıllığına Beşiktaş’a tahsis edildi.” dedi.

Mahmutyazıcıoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Bunlar Beşiktaş'ın başarızlığından çıkar sağlamaya çalışan adamlar. Tek tek hepsini biliyoruz, vakti zamanı geldiğinde çıkar konuşuruz. 13 euro’luk kahve faturasını kulübe kestirip getiren yöneticiler vardı bu kulüpte. İsim isim söylemek istemiyorum.

Uçak biletimizi veya tuttuğumuz uçağı kulüp ödiyor diyenler gelsin ispat etsinlar bana. Dünya starı Pepe'yi getiriyoruz, orada 30 binlik uçak parasına bakılmaz o PR yapılırken. Onu Beşiktaşlı iki işadamının iki uçağı ile yaptık. Bizden pra almadılar, Allah razı olsun." (asistanaliz.com)

Etiketler :