"Şampiyonlar Ligi'nde futbol oynamanıza müsaade ediliyor"

"Şampiyonlar Ligi'nde futbol oynamanıza müsaade ediliyor"

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi grup maçında Monaco'yu 2-1 yenmesinin ardından siyah beyazlıların Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma'dan çarpıcı açıklamalar geldi.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ın ligde Galatasaray'ın 8 puan gerisine düşmesinin ardından maç seçtiği eleştirileri yapılan Portekizli futbolcu Ricardo Quaresma, Monaco galibiyeti sonrası bu eleştirilere cevap verdi.

Tecrübeli oyuncu Türkiye'de farklı Avrupa'da farklı oynadığı iddialarını şöyle yanıtladı:

"Arada kalite farkı var. Şampiyonlar Ligi'nde futbol oynamanıza müsaade ediliyor. İyi olan takımlar da sahada bunun karşılığını alıyor. Ancak Türkiye'de rakipler ve hakemler iyi futbola izin vermiyor. Gerçek oyunumuzu sahaya yansıttığımız için Şampiyonlar Ligi'nde başarılı oluyoruz."

Quaresma, Şampiyonlar Ligi'ndeki şansları için de teknik direktör Şenol Güneş'in tedbirli yaklaşımının aksine, son derece iddialı açıklamalarda bulundu. Portekizli yıldız, "Beşiktaş'ın bütçesi rakipleri kadar olmayabilir. Onlar kadar yüksek bonservis bedelleri ya da maaşlar da ödeyemeyebilir. Ancak Beşiktaş'ın çok kaliteli bir kadrosu var. Neden yukarılara yürümeyelim? Neden çeyrek finali, yarı finali görmeyelim? Bunu yapmak bizim elimizde" ifadelerini kullandı. (Sabah)

Etiketler :