1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Şampiyonluğun anahtarı Şenol Güneş"
"Şampiyonluğun anahtarı Şenol Güneş"

"Şampiyonluğun anahtarı Şenol Güneş"

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Mehmet Demirkol şunları söyledi;

"Şampiyonluğun anahtarı  Şenol Güneş. Rıdvan Dilmen'e katılıyorum. Favori olarak başladı. Geçen sene şampiyon kadro değişmiş. Biz neye göre favori dedik? Kaleci yeni, sağ bek yeni, hücum hattı yeni. Oğuzhan ve Atiba dışında her şey değişti. Biz nasıl oldu da Beşiktaş'ı favori gördük? Şenol Hoca bir çözüm bulur. Sosa gitti, Gomez gitti.

Gökhan iyi sezonlarından birini oynadı. Takdir etmek lazım. Quaresma'yı yaşattı. Quaresma priminin yarısını, Gökhan'a verebilir. Her oyuncudan maksimum alıyor hoca. Oyuncu bir sene doğru oynamadıktan sonra geliyor, rolünü alıyor.

Oyuncuların da tabii çok büyük payı var ama hoca oyuna başka bakıyor. Fatih Hoca, Mustafa Hoca 3'ü kapışsın isterim. Galatasaray'ı Şenol Güneş'e ver onları oynatır. Riekerink'e bu kadroyu ver o da 6. olur. Bu kadroyu oynatmak zor. Çok hücumcu bir kadro. Topun arkasına geçmek zor. Quaresma, Babel ve Talisca'yı idare etmek zor. Babel gibi tembel bir adamı çok iyi kullandı.

Tembel derken, saha içinden bahsediyorum. Atiba olmadan iki hafta oynandı. Bunlar büyük teknik direktörlük yolunda, tutturduğunda büyük övgüler alınacak şeyler. Futbol zekası çok yüksek oyuncularla bir avantajı var. "