Sandıkları da mı Şenol Güneş kontrol etsin?

Akhisar esame listesine 13 yabancı yazmış, Şenol Güneş de bunu maçtan önce farketmiş ama gidip söylememiş! Söylese etik olurmuş, daha da büyürmüş!
Şenol Güneş, bu ülkenin etik kurulu başkanı mı? Bıraksın Beşiktaş teknik direktörlüğünü, Futbol Federasyonu’nda etik kurulunun başına geçsin.
Olmadı; Yüksek Seçim Kurulu’na gidip, Kurul’a verilen listelerin etik olup olmadığına baksın. Çünkü Şenol Güneş olmak bunu gerektirir!
Ayıptır, günahtır, dahası yazıktır!
İşinize gelince, ucu Beşiktaş’a dokunan her olayı; etik, doğru, dürüst, ahlak gibi kelimlerle bağdaştırıyorsunuz. Ancak aynısı diğer takımlara olduğu zaman yanından geçmiyorsunuz!
Geçen sezon Şenol Güneş’in kafasına dikiş atıldığı zaman; geçmiş olsun diyemeyenler “insan kafasına bir şey olmadan dikiş attırır mı?” sorusunun cevabını aradılar? Kendileri aynaya bakmadan, insanların ahlakını sorguladılar!
“Efendi Beşiktaş” diye bir lansman yapan Beşiktaş’a “Siz efendisiniz ama” dediler her olaydan sonra! Evet, Beşiktaş efendi. Hem de sizin ulaşamayacağınız seviyelerde bir efendi. Ama efendi olması, her zaman “Vur ensesine al lokmasını” durumunu doğurmuyor. Futbolda efendilik karın doyurmuyor efendiler!

Bir de iş bilmezler var! Akhisar Başkanı maçtan sonra kuyuya bir taş attı, 40 akıllı çıkaramadı. Yok efendim Beşiktaş itiraz ederse hükmen 3-0 olurmuş, itiraz etmezse 3-1 bitermiş, olduğu gibi. Oldu! Ne güzel dünya! Saf mısınız?
Hadi adam bunu söyledi, kendi takımının selamet için; peki ya diğerleri?
Koskoca yayıncı kuruluşta bu konu konuşuldu, 1 saat boyunca. Beşiktaş itiraz edecek miymiş? Yok, etmeyecek. Hatta gidip temsilciye “Ne olur rapor yazmayın, olmuş bir yanlışlık abisi” diyecek!
Bakın sadece Beşiktaş demiyorum. Allah aşkına çekin ellerini futbolun üzerinden. Bilmediğiniz, anlamadığınız konularda “O etik, bu efendi, şu kural” yorumlarını yapmayın.

Önceki ve Sonraki Yazılar