1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Şansal Büyüka'nın dikkatini "kiralık" futbolcular çekmiş! Başarının sırrı...
Şansal Büyüka'nın dikkatini "kiralık" futbolcular çekmiş! Başarının sırrı...

Şansal Büyüka'nın dikkatini "kiralık" futbolcular çekmiş! Başarının sırrı...

"Beşiktaş’ta çok sayıda kiralık var. Ama bakıyorum, 40 yıllık Beşiktaşlı gibiler" diyen Şansal Büyüka, Beşiktaş'taki "birlikteliğe" dikkat çekmiş.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Şansal Büyüka, Milliyet gazetesindeki "Dobra Dobra" köşesinde şunları yazdı:

"Beşiktaş’ta haftalardır dikkatimi çekiyor. Takımda çok sayıda kiralık oyuncu var. Sezon sonu kalacaklar mı, gidecekler mi belli değil... Sonuçta görünürde mayıs sonuna kadar Beşiktaş’talar. Ama bakıyorum, sanki kırk yıllık Beşiktaşlı gibiler. Galatasaray maçında gol sonrası sevince baktım, kiralıklar, belki de yıllardır bu kulüpte oynayanlardan daha fazla seviniyorlar. Siyah-beyaza aşık gibiler. İnanılmaz bir adanmışlık duygusu ile oynayıp, o formanın hakkını fazlasıyla vermeye çalışıyorlar.

Hiç kuşkusuz başarı, sadece iyi oynamaktan, iyi koşmaktan, hatta yetenekli ve kaliteli olmaktan geçmiyor. Hepsinden daha önemlisi, farklı kültürlerden gelenlerin, ne kadar  kalacağı, ne zaman gideceği belli olmayanların, iyi bir hava yakalamasından, birlikteliği kurmasından, birbirini sevip saymasından ve gerçek anlamda “takım” olmasından geçiyor. Sahada kazanmak için, önce sahaya çıkmadan bu bütünlüğü, bu birlikteliği, bu sevgi ortamını kazanmak gerekiyor. Görünen o ki bu da Beşiktaş’ta fazlasıyla var."