Küçükken en büyük arzusunun “Beşiktaş’ın formasını giymek” olduğunu söyleyen Apak, belki futbolcu olamadı ama iyi bir taraftar olarak Siyah-Beyaz formayı tribünlerde giyerek takımının yanında olmayı sürdürüyor.
İşte o röportajdan bazı bölümler:
“Feyyaz hayranlığı ile Şifo Mehmet hayranlığı arasında gidip gele gele içimden gelen futbolcu olma isteğine karşı koyamıyordum. Ama bildiğiniz gibi bir futbolcu olamadım.”
Sarp Apak: ''İyi ki Beşiktaşlıyım''
![Sarp Apak: ''İyi ki Beşiktaşlıyım'' 1](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/120_1.jpg)
![Sarp Apak: ''İyi ki Beşiktaşlıyım'' 2](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/120_2.jpg)
“Duruşu, stadı, taraftarı, her şeyiyle benim için çok özel... Tam benim kimliğime, yapıma uygun bir takım. Kendime çok benzettiğim bir yapısı var.”
![Sarp Apak: ''İyi ki Beşiktaşlıyım'' 3](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/120_3.jpg)
“Başımızda Şenol hoca olduğu sürece hiçbir şeyden korkmuyorum. Başkanımıza da çok saygı duyuyorum. Helal olsun, gerçekten bir enkaz devraldı. Genel olarak her şeyiyle zor günler geçirdik. İsmini bilmediğimiz o kahramanlara da, Vodafone Arena’yı inşa eden emekçilere de çok teşekkür ediyorum, mabedimiz müthiş olmuş.”
![Sarp Apak: ''İyi ki Beşiktaşlıyım'' 4](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/120_4.jpg)
“Beşiktaş formasını giyen bir futbolcu olsam üçlü çektirmek isterdim. Üçlü çektirmek “Sen artık bizim sahadaki arkadaşımızsın” demektir; o ilişkiyi kurmak isterdim. Ben Beşiktaşlı bir futbolcu olsam herhalde heyecandan uyuyamazdım. Yapmak isteyeceğim en zirve nokta o olurdu. Beşiktaş tribünüyle aşk ilişkisi isterdim. Çünkü ben Beşiktaşlıyım düşünsene, hayalini kurduğum takımda oynuyorum... Tam bir İlhan Mansız olurdum.”