Sassuola, Kaan Ayhan için kararını verdi

Sassuola, Kaan Ayhan için kararını verdi

Önümüzdeki hafta başlayacak olan Ocak transfer dönemi öncesinde Süper Lig devleri de transfer çalışmalarını sürdürüyor. Savunmada yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle mutlaka stoper transfer etmek isteyen Trabzonspor ve Beşiktaş'a kötü haber geldi.

Ajans Beşiktaş - Süper Lig'de şampiyonluğun en güçlü adayı olan Trabzonspor ile zirve yarışına yeniden dahil olmak isteyen Beşiktaş'ta gözler transfer dönemine çevrildi.

TRABZON'DA HEDEF EDGAR'IN YERİNİ DOLDURMAK

Sakatlanan Edgar IE'nin ardından Trabzonspor, stoper bölgesindeki acil ihtiyacı kapatmak için harekete geçmiş ve bir isim için de transfer çalışmalarını başlatmıştı.

BEŞİKTAŞ DA STOPER İSTİYOR

Aynı şekilde Beşiktaş da stoper bölgesindeki büyük eksiklikler nedeniyle o bölgeye takviye kararı almıştı. Siyah Beyazlı ekip de rakibi Trabzonspor gibi aynı futbolcuya teklif götürmüştü.

KULÜBÜNDEN KAAN AYHAN KARARI

Takımlarındaki ihtiyaç doğrultusunda Beşiktaş ve Trabzonspor’un transfer gündeminde yer alan Kaan Ayhan ile ilgili kulübü Sassuolo kararını verdi.

TRANSFE ZORA GİRDİ

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin ‘Ocak’ta transfer etmek istiyoruz’ sözleriyle bizzat açıkladığı ve Edgar Ie’nin sakatlığının ardından Trabzonspor’un da devreye girdiği belirtilen olası Kaan Ayhan transferi zora girdi.

FORMA BULMAYA BAŞLADI

Siyah-beyazlılar milli oyuncuyu yaz transfer döneminde de kadrosuna katmak istemiş ancak bu girişim sonuç vermemişti. Kaan Ayhan fazla forma şansı bulamayarak başladığı sezonda son haftalarda ise düzenli bir şekilde forma giymeye başladı.

SON 5 MAÇIN 4'ÜNDE İLK 11

Kart cezası nedeniyle  bir önceki haftada Fiorentina maçında kadroda yer alamazken, oynadığı son 5 maçın 4’ünde ilk 11’de sahaya çıkan futbolcunun performansı geçer not aldı.

HOCASI KULLANMAK İSTİYOR

Sassuolo teknik direktörü Alessio Dionisi’nin Kaan’ı ligin ikinci yarısında da kullanmayı düşündüğü ortaya çıktı.

BU DÜŞÜNCE KARARI ETKİLEDİ

Deneyimli savunmacının takımda oynatılmaya başlaması ve teknik direktörün sezonun ikinci yarısı için de Kaan’ı kullanma düşüncesi transfere etki etti.

TAKIM KALMASINA KARAR VERİLDİ

 Bu gelişmeler ışığında Sassuolo kulübünün Kaan Ayhan’ı bırakmamaya ve sezonun kalan bölümünde oyuncunun takımda kalmasına karar verdiği öğrenildi.  (Skorer)