Savunma duvar ördü

Savunma duvar ördü

Kartal’ın savunma oyuncuları milli arada fazla mesai yaptı. Siyah-beyazlıların defansında forma giyen yabancıların tamamı, ülkelerinin milli takımları için ter döktü.

Ajans Beşiktaş - Dusko Tosic bir yıl sonra çağrıldığı Sırbistan’ın, Gürcistan’ı 1-0 yendiği maçta 90 dakika sahada kaldı. Sakatlıktan doğan şansı iyi değerlendiren bir başka isim Matej Mitrovic oldu. Kadroya davet edilse de genelde yedek bekleyen Mitrovic, Corluka’nın yokluğunda hem Finlandiya hem de Ukrayna’ya karşı ilk 11’de görev yaptı ve Tosic gibi başarılı performans sergiledi.

Beşiktaş’ın Portekizli stoperi Pepe de, ülkesinin iki maçında sahadaydı. Portekiz-Andorra maçında sahaya kaptan olarak çıkan deneyimli stoper, ikinci yarıda Ronaldo’nun oyuna girmesiyle kaptanlık pazubandını arkadaşına teslim etti. Pepe önceki akşam İsviçre’yi 2-0 yendikleri maçta 90 dakika sahada kaldı.

Gary Medel de Şili Milli Takımı’nda görev alan isimler arasındaydı. Tecrübeli futbolcu, Ekvador ve Brezilya maçlarında stoper olarak ilk 11’de forma giydi, ancak Şili’nin Dünya Kupası biletini kaçırmasına engel olamadı. (Milliyet-Onur Dinçer)

Etiketler :