Şenol Güneş: "Benim değil bizim takımımız!"

Şenol Güneş: "Benim değil bizim takımımız!"

Milli Takım Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde 9. maçında İzlanda ile 0-0 berabere kaldı.

Ajans Beşiktaş - Bu sonucun ardından Ay Yıldızlılar Euro 2020'ye katılmaya hak kazandı. Türkiye bu maçla birlikte 9 haftada aldığı 6 galibiyet ve 2 beraberlikle 20 puana ulaşmış. Milli Takımımız bu süreçte 16 gol atarken kalesinde sadece 3 gol gördü. Defansif anlamda büyük başarı gösteren Ay Yıldızlılar, Türkiye'de oynadığı hiçbir maçta kalesinde gol görmedi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçtan sonra basın toplantısı düzenledi ve bu başarıyla ilgili görüşlerini aktardı. Güneş'in açıklamalarından satırbaşları şöyle;

"BİR HAYALİMİZ VARDI VE BUNA ULAŞTIK!"

Maçtan sonra yaptığı açıklamalarda hayallerine ulaştığını söyleyen Güneş, "Hedefe ulaşmak önemliydi. Bir hayalimiz vardı ve buna ulaştık. 9 aydır buradayız ve bir çocuk doğurduk. Bu çocuk da Euro 2020 oldu. Bu çocuğa hepimiz sahip çıkmalıyız" ifadelerini kullandı.

"BUGÜN ZOR BİR MAÇ OYNADIK, İLK YARIDA ZORLANDIK"

İzlanda'ya karşı zorlandıklarını söyleyen Milli Takım Teknik Direktörü, "Bugün zor bir maç oynadık. İlk yarıda rakibin sert oyununa mahkum olduk. İkinci yarıda buna cevap verdik ve daha iyiydik. Sonlara doğru biraz panik yaptık ama gol yemedik. Sonuçta büyük bir başarıya imza attık." şeklinde konuştu.

"BU TAKIM BİZİM TAKIMIMIZ!"

İnsanların sempati duyduğu bir Milli Takım yarattıklarını söyleyen Şenol Güneş, "Bu takım benim takımım değil bizim takımımız. Bu takımı herkes seviyor. Bugün Avrupa Şampiyonası'na katılmayı başardık ama bu çocuğa iyi bakmak gerekiyor. Bundan sonra bu turnuvalara katılabilmek yine her şeyi gözden geçirmek gerekiyor." değerlendirmelerinde bulundu.

"BUNDAN SONRA DAHA FAZLA ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR"

Milli Takım'ın önemli bir başarı elde ettiğini ancak yine de daha fazla çalışmaları gerektiğini söyleyen tercrübeli teknik adam, "Bir nesil gelsin bizi kurtarsın demek yerine o nesillerin daha iyi olup bir şeyler yapabilmesini sağlayacağımız döneme girdik diye düşünüyorum. Ben mutluyum. Gelenlerin de mutlu olduğunu düşünüyorum. Bu mutluluğu sürdürebilmek için daha fazla çalışmamız gerektiğini düşünüyorum." dedi.

"ANDORRA MAÇINDA ENES ÜNAL'I OYNATACAĞIM"

Bireysel oyuncu performansları ile ilgili de konuşan Şenol Güneş, "Enes Ünal'ı Andorra maçında oynatacağım. Ahmet Kutucu'ya Milli Takım'a dahil edeceğim. O mevkide sıkıntımız var.  Burak Yılmaz yeni yeni oynamaya başlamıştı ama bugün çok çalıştı. Cengiz ve Burak'tan tam emin değildim. Maça Yusuf ile de başlayabilirdim ama bazen top kaybedebilen bir oyuncu. Okay'dan emin değildim fakat iyi oynadı. Oyunun kontrolünü iyi tutup dönen topları almak lazımdı. Bu anlamda iyiydik." diyerek sözlerini noktaladı. (Asist Analiz)

Önceki ve Sonraki Haberler