Şenol Güneş çılgın teklifi reddetti!

Şenol Güneş çılgın teklifi reddetti!

Beşiktaş’ta gösterdiği performansla ilgi odağı haline gelen teknik direktör Şenol Güneş’e Katar ekiplerinden Al Sadd yetkilileri yıllık 8 milyon Euro’luk teklifte bulundu.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, sadece Türkiye’de değil, dünyada ilgi görmeye devam ediyor. 2015-2016 sezonun başında siyah-beyazlı takımın başına geçen ve görev yaptığı 2 yılda da şampiyonluk yaşayan deneyimli teknik adam, Beşiktaş’la üst üste 3. şampiyonluğun mücadelesini veriyor.

8 milyon Euro ve sınırsız transfer

Daha önce Güney Kore’de de çalışan deneyimli teknik adama bu sefer Katar takımları talip oldu. Katar Yıldızlar Ligi’nde 2. sırada bulunan Al Sadd kulübü yetkilileri, Şenol Güneş’e yıllık 8 milyon Euro ücret ve sınırsız transfer yetkisi verdi. Başarılı hocayı çok isteyen Al Sadd’lı yetkililer, menajerler aracıyla tekliflerini ilettiler. Siyah-beyazlı kulüp ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Şenol Güneş ise, Beşiktaş’ta yapmak istediği işler olduğunu dile getirerek teklifi reddetti. Siyah-beyazlı takımla başarılı bir performans çizen Güneş, sözleşmesini tamamlamak istediğini ifade etti. Güneş’e tek teklif Al Sadd takımından değil. Katar Yıldızlar Ligi’nin 4. sırasında bulunan Al Gharafa kulübü de başarılı hoca ile ilgileniyor. Teknik direktörülüğünü Bülent Uygun’un yaptığı Al Grafaha yöneticileri, sıralamada puan olarak geri kaldıkları için Uygun’un perofrmasından memnun olmadıkları ve 2 ay sonra yolları ayırmayı düşündükleri ifade edildi. Güneş’e teklif getiren Katar kulübü, Al Sadd’da olduğu gibi red cevabı aldı.

"Stres yapma lüksümüz yok"

Teknik direktör Şenol Güneş, kendisine gelen teklifleri reddederken Süper Lig’de de üst üste 3. şampiyonluğunu kazanmak istiyor. Zirve mücadelesi veren Beşiktaş’ta, kalan 6 haftanın kayıpsız geçilmesi planlanıyor. Ligin ikinci yarısında iyi bir performans ortaya koyan siyah-beyazlılar, ilk yarıda kaybettiği puanları telafi etmeye çalışıyor. Kalan maçlar konusunda takımla bir toplantı yapan teknik direktör Şenol Güneş’in, artık kayıp yaşamamaları konusunda çok dikkatli davrandığı ifade edildi. Takımın rahat hareket etmesi gerektiğini belirten deneyimli çalıştırıcının, şunları dediği öğrenildi:

Bu andan itibaren stres yapma lüksümüz yok. Biz çok deneyimli bir takımız ve bu dönemleri çok defa yaşadık. O nedenle herkes rahat olacak. Stres yapıp puan kaybedecek takım değiliz. Herkes hem ciddiyetini hem konsantrasyonunu korusun. Daha önce yaptık, yine yapacağız. (YeniŞafak)

Etiketler :