Şenol Güneş yayıncı kuruluşu eleştirdi, yorumcular cevap verdi

Şenol Güneş yayıncı kuruluşu eleştirdi, yorumcular cevap verdi

Beşiktaş, Süper Lig'in 14. haftasında Vodafone Park'ta Galatasaray ile karşı karşıya geldi.

Ajans Beşiktaş - Karşılaşmanın ardından konuşan Şenol Güneş, yayıncı kuruluşun yorumcuları hakkında önemli mesajlar verdi. Şenol Güneş şunları söyledi:

"Kazanman önemli ama nereden baktığımıza bağlı. Neyi kazandık? Maçı kazandık, bu sevindirici. Yoğun seyahat dönüşü oynamak kolay değil. Aynı şey Galatasaray için de geçerli ama onlar bir gün fazla dinlendi. Bunları söylemedim ama neden şimdi söylüyorum? Yayıncı kuruluşta bizi eleştirenler var. Birini eleştirirken konuyu dağıtıp bireysel dökmemek gerekiyor. Onları tesise bekliyorum, gelsinler konuşalım. Türk futbolunun onlara ihtiyacı var. maçtan önce herkes bana söylediklerini mesaj attı.Lens'in oynayacak hali yoktu, keşke koymasaydım. Gökhan Töre ve Gökhan Gönül ter idmanına çıktı. Bunları bilmeden konuşmak doğru değil. Dinamik oyuncuları oynattım. Kalite maçlı olmadı ama bizim kazanmamız kimseyi rahatsız etmesin." diye konuştu.

beIN Spors yorumcuları ise Şenol Hoca'ya yayın sırasında cevap verdiler.

İşte o açıklamalar:

Metin Tekin: Teknik adam olarak eleştirileceksiniz, yorumlanacaksınız. Kişiselleştirilme ve "Şenol Güneş'i göndermek istiyorlar" gibi durumlar ile alakamız olmadığımı söyleyebilirim"

Tümer Metin: "Şenol hoca bizi dinlendiğini, dinlediğinden çıkarttığı yorumu anlatsın tabii ki. Ben buna seviniyorum. Şenol hocanın bizi dikkate aldığını anlıyorum. İsterdim ki, ben tarafa da ona öyle geçsin. Ben de işimi yapıyorum ve Şenol Güneş'i anlamaya çalışıyorum"

Tugay Kerimoğlu: "Şenol hoca bana isim vererek bir şey söylerse ben onu yorumlarım. Biz kimsenin ne koruması ne de koruma kalkanıyız. Ben isim isim konuştum, sen de isim isim konuşursan ben de sana cevabımı veririm"

Güneş, sözlerine şöyle devam etti:

"Güzel futbol oynamak isteyen en çok benim. Ama 30 dakikadan sonra Galatasaray buna izin vermedi. Galatasaray sürekli uzun oynadı. Önde hızlı oyuncu gerekliydi, Lens'i almak zorunda kaldım. Atiba dinamizm katamadı.Türk futbolunun sorunlarını çok iyi biliyorum, gelsinler görüşelim.Beni göndermeye çalışıyorlar! Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın, Kasımpaşa'nın da iyi kadrosu var. Gençlerle başlamasaydım, 'Ya bu gençler iyiydi, neden kestin?' diyeceklerdi."

Etiketler :